“Evde Kal, Kitapla Kal” Kampanyasında Kitap Dağıtımına Başlandı.

“Evde Kal, Kitapla Kal” Kampanyasında Kitap Dağıtımına Başlandı.

“Evde Kal, Kitapla Kal” Kampanyasında Kitap Dağıtımına Başlandı.

Corona Virüsü salgını dolayısıyla evlerinde kalarak önemli bir sorumluluğu yerine getiren Sivas halkı için hayata geçirilen “Evde Kal, Kitapla Kal” kampanyasında kitap dağıtımına başlandı. Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce başlatılan “Evde Kal, Kitapla Kal” kampanyası büyük ilgi gördü. Valimiz Salih Ayhan’ın; “Dört duvar arasında değil, dünyalarda gezinti yapmak için sadece kitaplarınızın sayfalarını çevirmeniz yeterli… Hadi Bakalım! Kitaplar bizden, evde kalmak sizden.” Sözleri ile startını verdiği kampanyaya müdürlüğümüz ARGE birimi resmi web sayfası “sivasarge.meb.gov.tr/kitaptalep” üzerinden çok sayıda talep iletildi. 
Kitap talepleri süratle değerlendirilip temin işlemleri başlatılırken, ilk kitap dağıtımı ise Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı tarafından gerçekleştirildi. Vefa Destek ekibinde görevli öğretmenlerimizle birlikte kitap talebinde bulunan vatandaşların adreslerini ziyaret eden Savaşçı ve öğretmenler, eldiven ve maskelerini takıp gerekli önlemlerini aldıktan sonra hijyen kurallarına uyarak hazırlanan kitapların dağıtımını geçekleştirdi. Savaşçı, kendisini karşılayan aile bireyleri ve çocuklarla kısa süre sohbet etti.
Talep edilen kitapları çocuklara teslim ederek bol bol kitap okumalarını tavsiye eden Savaşçı, “Sayın Valimizin talimatları ile başlattığımız bu anlamlı kampanya gerçekten büyük ilgi gördü. Gelen tüm talepler ekibimiz tarafından ivedilikle değerlendiriliyor ve mümkün olan en kısa sürede vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Burada vatandaşlarımızın biraz sabırlı olmalarını istirham ediyorum. Çünkü gerek kitapların temini, gerekse yoğunluk nedeniyle adreslere ulaştırılması biraz zaman alacak. Ben kampanyaya kitap talebi ile katılan tüm vatandaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum.” Dedi.
Corona Virüsü ile mücadele tedbirleri kapsamında “evde kal” çağrılarına uyan Sivas halkına teşekkür eden Savaşçı, “İstedik ki insanlarımız evlerinde kaldıkları bu süreçte kitap okuyarak hem stres atsın, hem de tüm aile bireyleri ile birlikte farklı dünyalara güzel bir yolculuğa çıksın.” İfadelerini kullandı.
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/evde-kal-kitapla-kal-kampanyasinda-kitap-dagitimina-baslandi/icerik/4099 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.