Geleceğin Kayak Şampiyonları Sivas’tan Çıkacak…

Geleceğin Kayak Şampiyonları Sivas’tan Çıkacak…

 
Sivas Valiliği Himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Hayata Geçirilen “2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” Kapsamında başlatılan “Kayak Sporunda Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi” kapsamında ilçelerimizden gelen öğrencilerimiz kayak sporu ile tanışıyor.
 
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bu kapsamda Doğanşar, Gemerek ve Gölova’dan gelen ve 3 gün boyunca Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezinde profesyonel kayak antrenörleri eşliğinde kayak eğitimi alarak çeşitli etkinliklere katılacak olan öğrencilerle bir araya geldi. Sultanşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde faaliyet gösteren Sultan Şehir Uygulama Otelinde konaklayan öğrencileri akşam yemeğinde ziyaret eden Savaşçı, öğrencilerle uzun süre sohbet etti. Savaşçı’ya Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık da eşlik etti.
 
Öğrencilere Valimiz Salih Ayhan’ın selamını ileten Savaşçı, “Sayın Valimizin sağladığı imkan ve desteklerle Sivas’ımızın en önemli değerlerinden bir tanesi olan Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezinde önemli ve anlamlı bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. İnşallah bu vesile ile profesyonel antrenörler eşliğinde kayak yapmayı öğreneceksiniz ve kış sporlarında geleceğin şampiyonları Sivas’tan çıkacak.” Dedi.
 
Proje kapsamında her ilçeden 30 öğrenci olmak üzere toplamda 480 öğrencinin etkinliklere katılacağını da belirten Savaşçı, yemeğin ardından öğrencilerle özçekim yaptı ve hatıra fotoğrafı çektirdi.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/gelecegin-kayak-sampiyonlari-sivastan-cikacak/icerik/3141 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.