Sivas'ın en etkili firma rehberi. - 02.12.2023

Gemi su alıyorsa batar

Halis YILDIZ

Yazarın şu ana kadar yazılmış 7 makalesi bulunuyor.

Kısa süren evliliklerde sorun ne olabilir?

Değerli kardeşlerim. Evliliklerde en büyük sorun aileye dışarıdan yapılan müdahalelerdir. Eskiden evlilikler karı koca arasında olurdu. Sorunlar aralarında çözülmeye çalışılırdı. Şimdi evde olan biten her şey telefonla evin dışına aktarılıyor ve aile hayatına dışarıdan müdahaleler olmaya başlıyor.

Belki ufak tefek sorunlar bir kaç saat sonra çözülüyor. Kırgınlık geçiyor ancak, dışarıdan müdahaleler öyle çabuk kesilmiyor. Karışanlar, öğüt verenler, kışkırtanlar zamanla sizi öyle bir doldurmaya başlıyor ki farkında bile olmuyorsunuz.

Aile bir gemiye benzer. Gemilerin etraflarında çok su olması gemiyi batırmaz. Dalgaların yüksekliği de batırmaz. Gemiler içine su almaya başladığında sorun başlar. Ve gemi su almaya devam ettikçe batar.

Onun için kızgınlık anınızda aile sırlarınızı dışarı taşımayın. Sakinleşinceye kadar bekleyin. Her sıkıntıyı önünüze dağ gibi engel haline getirmeyin. Bazı şeyler anlık yaşanır ve geçer. Gemiyi terk etmeyin ve dalgalarla zorluklarla mücadele edin. Elbet karaya çıkacaktır ama asla su almasına izin vermeyin. Su almaya devam ederse bu gemi mutlaka batacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ
Bildirimleri Aç TAMAM Hayır Teşekkür Ederim