Gündüzleri Kayak Yapmayı, Geceleri Değerleri Öğreniyorlar.

Gündüzleri Kayak Yapmayı, Geceleri Değerleri Öğreniyorlar.

Gündüzleri Kayak Yapmayı, Geceleri Değerleri Öğreniyorlar.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen “2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında “Kışlar Daha Güzel” sloganı ile uygulanan “Kayak Sporunda Olimpik Sporcu Yetiştirme Projesi” devam ediyor. Proje kapsamında il merkezi ve ilçelerden gelen öğrenciler Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezinde kayak eğitimlerine başladı.
Bu yıl 1000 öğrencinin kayak eğitimi alacağı proje kapsamında Valimiz Salih Ayhan’ın talimatı ile önemli bir çalışma daha başlatıldı. Kayak eğitimi için servislerle Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezine getirilen ve üç gün boyunca misafir edilen öğrenciler, gündüzleri kayak eğitimi alırken, akşamları ise “sözünde durmak, vatan sevgisi, tarihe saygı, çalışkanlık, yardım severlik, edep” gibi değerleri, görevli öğretmenlerinden öğreniyor.  Bu hafta Hafik ilçesinden gelen 50 ortaokul ve lise öğrencisi gündüzleri gerçekleşen kayak eğitiminin ardından akşamları “sözünde durmak” değerini işledi. Programa Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık da katıldı.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/gunduzleri-kayak-yapmayi-geceleri-degerleri-ogreniyorlar/icerik/3986 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.