Gürünlü Kadınlar, Ürettikleri Çantalarla Poşet Kullanımının Azaltılmasına ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor.

Gürünlü Kadınlar, Ürettikleri Çantalarla Poşet Kullanımının Azaltılmasına ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor.

Gürünlü Kadınlar, Ürettikleri Çantalarla Poşet Kullanımının Azaltılmasına ve Aile Ekonomisine Katkı Sağlıyor.

Gürünlü kadınlar, Milli Eğitim Bakanlığınca hayata geçirilen “Girişimcilikte Önce Kadın Projesi” kapsamında İlçe Halk Eğitim Merkezi bünyesinde ürettikleri çantalarla ev ekonomisine katkı sağlıyor. Gürün Halk Eğitimi Merkezince açılan kursu başarıyla tamamlayarak üretime geçen 20 kursiyer, ilçede faaliyet gösteren ticari işletmelerden gelen talepleri karşılamak için yoğun bir çalışma içerisine girdi. Bu kapsamda 1000 adet çanta siparişini tamamlayarak teslim eden kursiyerler, yeni siparişleri de almaya başladı.
 
Gürün Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mustafa Sandıkkaya ve Müdür Yardımcısı Tuncer Öz, Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık eşliğinde Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı’yı ziyaret ederek çalışma hakkında bilgi verdi. Gürünlü kadınların ürettiği çantaları Savaşçı’ya takdim eden Sandıkkaya, “ülkemizde poşet kullanımının azaltılması ve çanta kullanımının yaygınlaştırılmasına katkı sunmak amacıyla ‘Girişimcilikte Önce Kadın Projesi’ kapsamında 20 kadın kursiyerimiz ile çanta üretimi yapıyoruz. Öncelikle ilçe marketlerinin talepleri doğrultusunda 1000 adet çantanın üretimini tamamlayıp teslimini gerçekleştirdik. Bu proje ile kadın kursiyerlerimiz hem poşet yerine çanta kullanımının yaygınlaştırılmasına hem de ürettikleri çanta adedi karşılığında ücret alarak aile ekonomilerine katkı sağlamaktadırlar.” Dedi.
Siparişlerin “Girişimcilikte Önce Kadın Projesi” kapsamında oluşturulan http://oncekadin.gov.tr web sitesi üzerinden alındığını belirten Sandıkkaya, siparişlerin kişi ve kurumların istediği özellikte üretilip kargo ile ulaştırıldığını söyledi. Sandıkkaya, kursiyerlerin ürettikleri değişik özelliklerdeki çantalar ile ödüllü Girişimcilikte Önce Kadın Yarışmasına başvuru yapacaklarını da kaydetti.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Sandıkkaya ve ekibini tebrik etti. Kadınların poşet kullanımının azaltılmasına katkı sağlayacak bir projenin içerisinde yer almaları ve üreterek aile ekonomilerine katkı sağlamalarının çok önemli olduğunu belirten Savaşçı, teşekkürlerini iletti.
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/gurunlu-kadinlar-urettikleri-cantalarla-poset-kullaniminin-azaltilmasina-ve-aile-ekonomisine-katki-sagliyor/icerik/3308 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.