Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Kurs Merkezleri, El Sanatları Sergisi açtı.

Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Kurs Merkezleri, El Sanatları Sergisi açtı.

Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğümüz bünyesinde faaliyet gösteren Kurs Merkezleri, El Sanatları Sergisi açtı.

 
HEM bünyesinde faaliyet gösteren Kurs Merkezleri, kursiyerlerin yapmış olduğu ürünlerden oluşan El Sanatları Sergisi açtı. Serginin açılışını Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Türk Hava Kurumu Şube Başkanı Sebahattin Erbıyık ve Halk Eğitim Merkezi Müdürü Tuncay Baral Yaptı.
 
 
Primemall Sivas AVM sanat galerisindeki serginin açılışında konuşan HEM Müdürü Tuncay Baral, “Burada, 2017-2018 eğitim-öğretim yılı sene sonu sergimizden önce birinci dönemde kursiyerlerimizin şuana kadar yapmış oldukları küçük çalışmalar sergilenecek. AVM’ye Sivas’ın her tarafından hatta Sivas dışından da ziyaretçiler geldiği için HEM faaliyetleri hakkında bilgilendirme yapmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla ilk defa böyle bir sergi açıyoruz. Bundan sonraki dönemlerde alanlar itibariyle sergilerimizi çeşitlendirerek açacağız” ifadelerini kullandı.
 
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise sergide emeği geçenlere teşekkür ederek “Halk Eğitim Merkezimiz, her alanda her yerde kurslar tertipliyor. En son bildiğiniz gibi bütün gücümüzü diğer kursların yanında okuma-yazma seferberliği üzerinde yoğunlaştırdık. Ama diğer kurslarımız da son hızıyla devam ediyor. Bugün burada kursiyerlerimizin el emeği göz nuru yapmış olduğu çalışmalardan oluşan bir sergi açıyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı uğurlu olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.
 
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın da “Bugün farkındalık oluşturmak adına AVM’de bu sergimizin açılışını gerçekleştiriyoruz. Burası, gerçekten özellikle hafta sonları yoğun katılımın olduğu bir alan… Ben, bu çalışmadan dolayı Milli Eğitim Müdürümüz ve HEM Müdürümüze teşekkür ediyorum. Biz de Sivas Belediyesi olarak, bu çalışmaya destek vermek amacıyla müdürlerimizle beraber bu açılışa katıldık. Emeğe geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.
 
Konuşmaların ardından Altınsoy, Özaydın, Erbıyık ve Baral, açılış kurdelesini keserek, sergide yer alan ürünleri inceledi.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/halk-egitim-merkezi-hem-ve-aksam-sanat-okulu-mudurlugumuz-bunyesinde-faaliyet-gosteren-kurs-merkezleri-el-sanatlari-sergisi-acti/icerik/2463 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.