Harezmi Eğitim Modeli Sivas’ta…

Harezmi Eğitim Modeli Sivas’ta…

İstanbul Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen Harezmî Eğitim Modeli, Sivas’ta görev yapan öğretmenlerle buluştu. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde 5-9 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek Harezmi Hizmetiçi Öğretmen Eğitimi programı başladı.
 
Müdürlüğümüz E-Sınav Salonunda gerçekleştirilecek olan eğitimlerin ilk bölümüne Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı da katıldı. İstanbul’dan gelen Harezmi Eğitim Modeli eğitmenleri Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Neslihan Bektaş ve Felsefe Öğretmeni Funda Bayraktar tarafından gerçekleştirilen eğitim programına katılan öğretmenler; disiplinler arası anlayışla birlikte çalışma ve üretme, aynı sınıfta birden fazla öğretmenin öğrenme sürecine katılması, farklı yöntem ve teknikler kullanma gibi durumları deneyimleme imkanı buldu.
Eğitim modeli hakkında bilgi veren eğitmen Funda Bayraktar, “Harezmî Eğitim Modeli; çocukların teknolojiyi kullanarak nasıl üretebileceklerini, keşfetmelerinin yanında; güvenli, etik ve ahlaki değerleri özümseyerek, bilimsel araştırma yöntemleri ile belirlediği süreci, öğretmenleri ile değerlendirip güncelleyen yapıda bir modeldir.” dedi.
Eğitmen Neslihan Bektaş ise Harezmî Eğitim Modeli’nin, geleceğin eğitiminin nasıl kurgulayacağı ve nasıl doğru uygulanacağı noktasında öğretmen ve öğrencilere ışık tuttuğunu söyledi. Bektaş, “Harezmî Eğitim Modeli, kendi kendini doğuran ve kendisini sürekli inşa eden bir yapıyı barındırıyor.” İfadelerini kullandı.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ise Harezmi Eğitim Modeli’nin önemine değinerek burada gerçekleştirilecek eğitimlere katılan öğretmenlerin önemli bir kazanım elde edeceklerinin altını çizdi. Savaşçı, Harezmi’nin dersleri daha keyifli hale getiren, öğrencilerin öğrenme becerilerine göre eğitim alma imkanı bulduğu, kazandığı bilgi ve beceriyi hayatın içerisinde kullanabildiği, sürekli kendini yenileyen ve geliştiren bir eğitim modeli olduğunu söyledi. Burada verilen eğitimlerle birlikte öğretmenlerin daha etkin ve verimli bir ders ortamı oluşturacaklarını belirten Savaşçı, bu sayede hem öğretmenlerin hem de öğrencilerin bilgi ve teknolojiyi etkin, verimli ve geleceği tasarlayabilecek nitelikte kullanabileceklerini belirtti.
Savaşçı; “Ben bu eğitimlerin gerçekleştirilmesi yönündeki talebimizi geri çevirmeyen İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze ve eğitimleri gerçekleştiren eğitmenlerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
31 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen Harezmi Hizmetiçi Öğretmen Eğitimi programı, 9 Kasım’da sona erecek.

 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/harezmi-egitim-modeli-sivasta/icerik/2923 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.