Hastanede eğitim alan Kongre Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Ahmet Dedehan Ürkmez, karnesini Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un elinden aldı.

Hastanede eğitim alan Kongre Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Ahmet Dedehan Ürkmez, karnesini Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un elinden aldı.

Hastanede eğitim alan Kongre Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Ahmet Dedehan Ürkmez, karnesini Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un elinden aldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Anakız Yörük ile birlikte 8 aydır tedavi gördüğü Cumhuriyet Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı Servisi’nde eğitim alan Kongre Anadolu Lisesi 11. Sınıf Öğrencisi Ahmet Dedehan Ürkmez’i ziyaret etti. Derslerinde oldukça başarılı olan öğrenciyi tebrik eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Ürkmez’e karne ve teşekkür belgesini takdim etti.
Altınsoy burada yaptığı konuşmada; “Birinci eğitim-öğretim yılının sonuna geldik. Okullarımızda karneleri veriyoruz ancak bizim evde eğitim gören 60 öğrencimiz, hastanede de eğitim gören iki çocuğumuz var. Bunları da biz hastanede ziyaret ederek karnelerini vermeyi uygun gördük. Ahmet kardeşimiz burada bir trafik kazası sonucu 6 aydır tedavi görüyor. Kongre Anadolu Lisemizden 6 öğretmenimiz gelip burada derslerini veriyorlar ve öğrencimizin eğitimden geri kalmaması için ellerinden gelen fedakârlığı gösteriyorlar. Ben hem bu fedakârlığı gösteren öğretmenlerime teşekkür ediyorum hem de Ahmet’i azim ve gayretinden dolayı tebrik ediyorum. Hastanede de olsa, evde de olsa eğitimden kopmayan böyle çok öğrencimiz var. Ben kendilerine başarılar diliyorum. Devlet olarak, milli eğitim müdürlüğü olarak biz; ‘Kaybedecek bir fert yoktur’ anlayışı içinde çalışıyoruz. İster evde olsun, ister hastanede olsun bu şekilde bir kişi de olsa 6 tane öğretmenimiz geliyor burada eğitimlerini veriyor. Ben Ahmet’e ve ailesine teşekkürlerimi iletiyorum. Ahmet´in biran önce okula, arkadaşlarının yanına dönmesini temenni ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Başarılı öğrenci Ahmet Dedehan Ürkmez ise Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un ziyaretinin kendisini çok mutlu ettiğini dile getirdi. Bir süre Ürkmez’in anne ve babasıyla da sohbet eden Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Ahmet Dedehan Ürkmez’e çeşitli hediyeler takdim etti.
 
Altınsoy, daha sonra aynı bölümde tedavi gören Ulaş Baharözü Ortaokulu öğrencisi Fazilet Öz’ü de ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti. Bir süre Öz ile sohbet eden Altınsoy, daha sonra öğrenciye hediye verdi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/hastanede-egitim-alan-kongre-anadolu-lisesi-11-sinif-ogrencisi-ahmet-dedehan-urkmez-karnesini-milli-egitim-mudurumuz-mustafa-altinsoyun-elinden-aldi/icerik/1776 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.