Hayat Ağacı Okullarda Yeşerecek.

Hayat Ağacı Okullarda Yeşerecek.

Hayat Ağacı Okullarda Yeşerecek.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Sivas Hizmet Vakfı arasında “Hayat Ağacı Okullarda Yeşeriyor” projesi protokolü imzalandı.
Proje hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, bu çalışma ile Sivas’ın şehir kültürüne dair kapsamlı araştırma ve bilgilerin yer aldığı Hayat Ağacı Dergisi’nin şehirdeki liselerin kütüphanelerinde yer alacağını söyledi. Bu tür kültürel çalışmaların toplumun her kesimine ulaşması gerektiğini belirten Altınsoy, “Bu düşünce ile Hayat Ağacı Dergisi’ni yeni yetişmekte olan gençlerin istifadesine sunup yaşadıkları şehrin tarihi, kültürü ve sosyal yaşamı ile sahip olduğu değerleri tanımalarını sağlayacağız” dedi.
Proje ve protokol detayları hakkında bilgi veren Sivas Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Aslan Tektaş ise, Hayat Ağacı Dergisini tüm liselerin kütüphanelerine ulaştırarak genç nesil ile Sivas’ın tarihi ve kültürel zenginlikleri arasında bir köprü kurmayı hedeflediklerini belirtti.
Tektaş; “Vakfımız tarafından Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim edilen dergiler tasnif edilerek öncelikle il genelindeki tüm liselerin kütüphanelerine set olarak dağıtılacak. Liselerin tarih ve edebiyat öğretmenlerine de dergilerin ulaşması sağlanacak. Ayrıca ilçelerde yapılacak dağıtım sırasında oluşturulacak birer set, Kaymakamlık kütüphanelerine ulaştırılacak. Vakfımız, dergilerden dolayı herhangi bir ücret talep etmeyecek. Okullar ve belirlenen yerlerin kütüphanelerine dağıtım yapıldıktan sonra isteyen vatandaşlar da Milli Eğitim Müdürlüğümüzden herhangi bir ücret edemeden dergilerden alabilecek” dedi.
 
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Sivas Hizmet Vakfı Genel Sekreteri Aslan Tektaş, “Hayat Ağacı Okullarda Yeşeriyor” projesi protokolünü imzaladı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/hayat-agaci-okullarda-yeserecek/icerik/1614 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.