Haydi Sivas Yerel İşletmelerine Sahip Çık

Haydi Sivas Yerel İşletmelerine Sahip Çık

Haydi Sivas Yerel İşletmelerine Sahip Çık

Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) tarafından ‘Haydi Sivas! Alışverişini Yerel Esnaftan Yap, Esnafına Sahip Çık’ kampanyası başlatıldı. 
Aralık ayı Meclis Toplantısında Kampanyayı başlatan Sivas Ticaret ve Sanayi Odamız (STSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Eken, “Bu zor günleri, birlik ve beraberlik içerisinde atlatacağız” dedi.
Başkanımız Eken, “Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle ekonomik anlamada zor günlerden geçiyoruz. Millet olarak bu zor günleri birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatacağız. Dayanışmayı sağladığımızda ülke olarak bu süreci daha güçlü olarak atlatacağımıza olan inancımız tamdır” şeklinde konuştu. 

Ekonominin bel kemiği olan esnafların yaşanan zorlu süreçte en çok etkilenen kesim olduğunun altını çizen Başkanımız Eken, şunları kaydetti; “Bu süreçte Sivaslılar olarak alışverişlerimizi özellikle yerel firmalarımızdan yapmamız büyük önem taşımaktadır. Vatandaşlarımızın alışverişlerinde, vergisini Sivas’ta ödeyen, istihdamını halkımızdan sağlayan, yatırımlarını şehrimize yapan yerel firmalarımızı tercih etmeleri konusunda başlattığımız kampanyaya destek vermeye çağırıyoruz. ‘Esnafına Sahip Çık Sivas` kampanyasını hayata geçirerek, Sivaslı firmalarımıza destek olmak, durma noktasındaki işlerini biraz olsun canlandırmak bizlerin görevidir. Unutulmamalıdır ki; bu zorlu süreci birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde atlatacağız. Şehrimizde istihdamın devamı, ekonominin yeniden toparlanması için yerel firmalarımızın bu süreçte yaşadığı zorluğu en aza indirgememiz lazım. Birliğin beraberliğin ve dayanışmanın sembolü olan Sivas’ta yiğit hemşehrilerimizin yerel esnafımıza sahip çıkarak alışverişlerini yerel esnafımızdan yapacağına inanıyorum. Gün, dayanışma içerisinde olma günüdür. Gün ayakta kalma mücadelesi veren esnafımıza sahip çıkma günüdür.” 
Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Eken, Yönetim Kurulu ve Meclis Üyelerimiz, ‘Haydi Sivas! Alışverişini Yerel İşletmelerden Yap; Yerel İşletmelerine Sahip Çık’ kampanyası kapsamında 12. ve 13. Meslek Komite üyelerimizi ziyaret ederek broşür dağıttı.

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivastso.org.tr/haber-haydi-sivas-yerel-isletmelerine-sahip-cik-2564 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.