İl Geneli 4. İzleme Sınavı Yapıldı

İl Geneli 4. İzleme Sınavı Yapıldı

İl Geneli 4. İzleme Sınavı Yapıldı

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında İl Geneli 4. İzleme Sınavı gerçekleştirildi. 8’inci sınıflara yönelik gerçekleştirilen sınava 12 bin 477 öğrenci katıldı.
 
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık ile birlikte Dörteylül Ortaokulunda gerçekleştirilen sınava katılan öğrencileri ziyaret ederek başarılar diledi.
Daha önce çeşitli sınıf seviyelerinde gerçekleştirilen izleme sınavlarının öğrencilerin akademik başarı seviyesini ölçmede önemli bir uygulama olduğunu belirten Savaşçı; “Şuana kadar KÖPRÜ projesi kapsamında 21 izleme sınavı gerçekleştirdik. Bu sınavlar sonucunda yapmış olduğumuz analizlere göre her seviye de artan bir başarı grafiği var. Öğrencilerimizin başarı seviyelerini artırmak için birçok önemli çalışma gerçekleştiriyoruz. KÖPRÜ projemizin bu çalışmalar içerisinde önemli bir yeri var. Gerek DYK’larımızda gerçekleştirdiğimiz destekleme eğitimleri gerekse öğretmenlerimizin özverili çalışmaları ile inşallah eğitim de arzu ettiğimiz başarı seviyesini yakalayacağız. Amacımız hem sosyal, sportif ve kültürel olarak daha donanımlı hem akademik açıdan başarılı hem de kendi tarih, kültür, gelenek ve göreneklerine bağlı bireyler yetiştirmek. Bütün öğretmenlerimizle bu amaç doğrultusunda gece gündüz demeden gayret gösteriyoruz.” İfadelerini kullandı.
 
 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/il-geneli-4-izleme-sinavi-yapildi/icerik/4034 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.