İl Geneli Okul Müdürleri Koordinasyon Toplantısında Konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan; “Sivas eğitimde Türkiye’nin en iyisi olacak” dedi.

İl Geneli Okul Müdürleri Koordinasyon Toplantısında Konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan; “Sivas eğitimde Türkiye’nin en iyisi olacak” dedi.

İl Geneli Okul Müdürleri Koordinasyon Toplantısında Konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan; “Sivas eğitimde Türkiye’nin en iyisi olacak” dedi.

İl Geneli Okul Müdürleri Koordinasyon toplantısı Sivas Valisi Salih Ayhan başkanlığında yapıldı. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya Vali Ayhan ile birlikte Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz ve okul müdürleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Milli Eğitim Bakanlığı 2023 Eğitim Vizyonu ile ilgili bilgilendirme sunumu yaptı. Savaşçı, bakanlığın açıkladığı vizyon belgesinin uygulanması ve bu vizyona uygun çalışmaların hayata geçirilmesi noktasında okul müdürlerine büyük sorumluluklar düştüğünü belirterek, tüm öğretmen ve idarecilerin bu yönde gereken hassasiyeti göstermelerini istedi.
“SİVAS EĞİTİMDE TÜRKİYE’NİN EN İYİSİ OLACAK”
Savaşçı’nın sunumunun ardından konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, önemli mesajler verdi. Sivas’ın eğitimde Türkiye’nin en iyisi olacağını söyleyen Ayhan, şu ifadeleri kullandı:
“Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin saha yansımaları hızlı bir şekilde başladı. Bu noktada yol haritasını en iyi ve net şekilde belirleyen bakanlık Milli Eğitim Bakanlığı oldu. Çok yoğun bir çalışma takvimi hazırlandı. Bu çalışma takvimi içerisinde eğitimin ruhuna, felsefesine, derinliğine hitap eden bir vizyon belgesi ortaya çıktı. Bu çalışmanın birçok yerinde yer aldım. Kelime kelime, kavram kavram akademik düzeyde, bürokratik düzeyde tartışmalar yaşandı. Saha tatbikinin nasıl olacağına dair beyin fırtınaları yaşandı. Dolayısıyla çok aşina olduğum bir sunumdu. Bunu özetleyerek hem sizlerle paylaşmak, hem tanışmak hem de bir mesaj vermek istedik; Sivas eğitimde Türkiye’nin en iyisi olacak…
Ben milli eğitimden geldim ve bütün dinamikleri bilen birisiyim. Milli Eğitim Bakanımıza bir isteğiniz var mı Sayın Bakanım dediğimde şunu söyledi; ‘her okula gittiğinde, her müdürümle görüştüğünde, her toplantıya katıldığında selamlarımı iletirsen mutlu olurum. Arkanda olduğumu ve Sivas’ın yerinin bizim için daha farklı olduğunu belirtmek istiyorum” dedi. Dolayısıyla bu özgüvenle, bakanlığımızdan aldığımız bu büyük güçle yola çıktık ve şanslı olduğumuzu hissediyorum. Milli Eğitim Bakanlığında 2 yıl 1 ay çalışmış bir bürokrat olarak sizlerle aynı camiada olmaktan dolayı mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Şimdi unvan farklılaştı, lokal anlamda yani Sivas il düzeyinde hep beraber hizmet edeceğiz.
Bakanlığımızın ana omurgası okul müdürleri ve öğretmenlerdir. Her şey ikame edilebilir ama ikame edilemeyen tek unsur öğretmenlerdir. Öğretmenlerimizi motive edecek ve okulda sistem içine sokacak olan da siz okul müdürlerimizsiniz. Dolayısıyla okul müdürlerimize çok büyük işler düşmektedir.” İfadelerini kullandı.
Ayhan, konuşmalarının ardından Beyaz Bayrak ve Beslenme Dostu Okul Sertifikası almaya hak kazanan okulların müdürlerine sertifikalarını takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/il-geneli-okul-mudurleri-koordinasyon-toplantisinda-konusan-sivas-valisi-salih-ayhan-sivas-egitimde-turkiyenin-en-iyisi-olacak-dedi/icerik/2927 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.