İl Öğrenci Meclisi Seçimleri Yapıldı

İl Öğrenci Meclisi Seçimleri Yapıldı

İl Öğrenci Meclisi Seçimleri Yapıldı
Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında; Sivas İl Öğrenci Meclis Başkanlığı seçimi Halk Eğitimi ve Akşam Sanat Okulu Konferans salonunda   yapıldı.

2003–2004 eğitim öğretim yılında TBMM Başkanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan bir protokolle Türkiye genelinde pilot uygulaması yapılan ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi’ 2006–2007 eğitim öğretim yılında ülke genelinde tüm ilk ve orta dereceli okullarda uygulanmaya başlandı. Cumhuriyetin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerin yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması amacıyla önce okullarda, ardından ilçelerde ve son olarak İl’i temsilen yapılan Öğrenci Meclisi Başkanlığı seçimini kazanan İl Öğrenci Meclis Başkanı Suşehri İlçesi Suşehri Fen Lisesi  öğrencisi Nevzat YÜCE ilimizi TBMM’de yapılacak olan Türkiye Öğrenci Meclisi toplantısında temsil edecek.
 
Seçimler sonucunda 5 öğrenciden oluşan İl Öğrenci Meclisi şu şekilde belirlendi;
 
 

04/12/2015 TARİHİNDE YAPILAN

SİVAS  İLİ DEMOKRASİ EĞİTİMİ VE OKUL MECLİS BAŞKANI SEÇİMİ

SN

ADI VE SOYADI

GÖREVİ

OKULU

1

Nevzat YÜCE

Başkan

Suşehri Fen Lisesi

2

Büşra POLAT

Üye

Asım Şahin Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi

3

Muhammet Raşit ÇİFTCİ

Üye

Yıldızeli Anadolu İmam Hatip Lisesi

4

Nisa Nur DOĞAN

Üye

Kangal Mehmet Salih Şirin  Ortaokulu

5

Muhammet Taha KARASULU

Üye

Prof.Dr.Necati ERŞEN Sosyal Bilimler Lisesi

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/il-ogrenci-meclisi-secimleri-yapildi/icerik/1136 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.