İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Altınyayla’da yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Altınyayla’da yapıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Altınyayla’da yapıldı.

Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy başkanlığında her ay bir ilçede düzenlenen İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantılarının 2017 Şubat ayı birleşimi Altınyayla’da gerçekleştirildi. Altınyayla Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’un yanı sıra Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız Harun Tan, Celal Karahan ve Ahmet Sevim ile Şube Müdürlerimiz ve İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.
 
 
Altınyayla tanıtım videosunun gösterime sunulması ile başlayan toplantıda İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Durgut tarafından brifing verildi. Daha sonra Ocak ayında gerçekleştirilen toplantıda alınan kararların değerlendirilirken, yapılması planlanan proje ve çalışmalar masaya yatırıldı. İlçe milli eğitim müdürleri, toplantıda tek tek söz alarak, ilçeleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz ise kendi görev alanları ile ilgili konularda ilçe milli eğitim müdürlerini bilgilendirdi. Toplantının son bölümünde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy; “Biz bir ekibiz. Sizlerle birlikte ilimizin eğitim kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Sizlerden ricam burada almış olduğumu kararlar, kâğıt üzerinde kalmasın. Toplantının hemen ardından ilçe müdürlerimiz kendi ilçelerinde okul müdürlerini toplayarak projelerimizin hayata geçirilmesi için gereken çalışmaları yapsın. Ancak bu şekilde masa başında alınan kararlar sağlıklı bir şekilde sahada uygulanabilir. Yaptığımız toplantıların meyvesini almaya başladık. Örnek verecek olursak; önceki toplantılarda ısrarla üzerinde durduğumuz TÜBİTAK bilim fuarlarına başvurularda ciddi bir artış sağladık. Geçen yıl 90 olan başvuru sayısını bu yıl 107’ye çıkardık. Ayrıca; beyaz bayrak alan okul sayımız hızla artıyor. Yine, ilçelerimizden kitap okumaya yönelik faaliyetlerle ilgili olumlu dönütler alıyoruz.” İfadelerini kullandı.
 
Toplantının ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve beraberindekiler yemekte bir araya geldi. Yemeğe İlçe Kaymakamı Musa Aydemir ve Belediye Başkanı Necmettin Mermer de katıldı. Burada kısa bir konuşma yapan Kaymakam Aydemir, “İlimiz genelini ilgilendiren böylesine kapsamlı bir toplantının ilçemizde gerçekleştirilmiş olması bizleri çok mutlu etti. Sizleri burada ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz” ifadelerini kullandı.
 
Belediye Başkanı Necmettin Mermer ise “Sizleri köklü bir geçmişe sahip olan Altınyayla ilçemizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Kapımız sizlere her zaman açık.” Dedi.
 
Altınyayla’da bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise “Her ay bir ilçemizde gerçekleştirdiğimiz İlçe Milli Eğitim Müdürleri toplantılarımızın bu ayki oturumunu Altınyayla ilçemizde gerçekleştirdik. Gerçekten göstermiş olduğunuz misafirperverlik bizleri ziyadesiyle memnun etti. Bizlere göstermiş olduğunuz yakın ilgiden dolayı teşekkürlerimi iletiyorum” dedi. İlçe Kaymakamı Musa Aydemir, daha sonra Altınsoy’a günün anısına üzerinde isminin yazdığı işlemeli porselen hediye etti.
 
ÖĞRETMENLERLE TOPLANTI YAPILDI
 
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, buradaki programın ardından ilçede görev yapan öğretmenlerle bir araya geldi. Alparslan İlkokulu’nda gerçekleştirilen toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Durgut’da katıldı. Burada konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy; “Bizlerin almış olduğu kararları uygulayanlar sizlersiniz. Bir benzetme yapmak gerekirse, Milli Eğitim Müdürlüğü bir karargâh ise okullarımız sıcak temasın yaşandığı sınır karakollarıdır. Buradan yola çıkar isek sizler uç beyleri olarak görev yapmaktasınız. Öğrenci ile birebir iletişimi sağlayan ve alınan kararların uygulayıcıları sizlersiniz. Dolayısıyla sizlere büyük görevler düşmektedir. Ben hepinizin bu sorumluluğun bilinciyle hareket ettiğine inanıyorum. Sınıfta verilen 40 dakikalık eğitim ülkemizin 40 yıllık geleceğine etki etmektedir. Bu açıdan bakacak olursak sizler dünyanın en güzel ve önemli mesleğini icra ediyorsunuz. Sizlerden ricam, öğretimin yanında eğitimi de ihmal etmemenizdir” ifadelerini kullandı. Altınsoy, bir süre öğretmenlerle sohbet ederek, görüş öneri ve sorunlarını dinledi. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ilce-milli-egitim-mudurleri-toplantisi-altinyaylada-yapildi/icerik/1795 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.