İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Telekonferans Yöntemi İle Gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Telekonferans Yöntemi İle Gerçekleştirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı Telekonferans Yöntemi İle Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce her ay farklı bir ilçede düzenlen İlçe Milli Eğitim Müdürleri Toplantısı dünyayı etkisi altına alan Corona Virüsü (Covid-19) salgını dolayısıyla telekonferans yöntemi ile gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, ilçe milli eğitim müdürleri ile gerçekleştirdiği telekonferans görüşmesinde Covid-19 tedbirleri kapsamında müdürlüğümüzce gerçekleştirilen çalışmalara değindi. Okulların dezenfekte çalışmalarının titizlikle yürütülmesi ve bu çalışmaların rapor haline getirilerek takibinin yapılmasını isteyen Savaşçı, temizlik malzemesi ihtiyacı bulunan okulların bu ihtiyaçlarının da ivedilikle karşılanması talimatını verdi.
LGS’ye girecek olan öğrencilerin bu dönemde de takibinin yapılması ve gereken desteğin online olarak verilmesini isteyen Savaşçı, eğitim materyallerine internet erişimi olmayan öğrencilere ise deneme sınavlarının doküman olarak ulaştırılmasını istedi.
Savaşçı, “Devletimiz hemen her alanda olduğu gibi eğitim alanında da her türlü tedbiri alıp gereken planlamayı yapıyor. Bizler de bu kapsamda var gücümüzle gayret göstererek çocuklarımızı eğitim alanında destekleyecek ve yalnız bırakmayacağız. Bu kapsamda düzenlediğimiz ve düzenleyeceğimiz kitap okuma kampanyaları büyük önem taşıyor. Hem öğrencilerimizi hem öğretmenlerimizi bu kampanyaya dâhil edeceğiz. Ayrıca öğrencilerimiz için online bir kitap okuma yarışması da gerçekleştireceğiz. Aynı zamanda Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Veli Rehberlik Hizmeti projesini yeniden devreye aldık. Online olarak hizmet veren Veli Rehberlik Hizmeti ile ilimizde bulunan resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımızın anne ve babalarını, çocuğunun eğitim öğretim yaşantısı ya da gelişim dönemi problemleriyle ilgili danışmanlık hizmeti almaya devam edecekler. Bununla birlikte velilerimizin zihninde oluşan birçok soru işaretini de ortadan kaldırmış olacağız.” Dedi.
Öğrencilerin bu süreci en iyi şekilde geçirmeleri için eğitim ailesi olarak fedakarca çalışmaya devam edileceğini belirten Savaşçı, “İnşallah ülkemiz bu süreci kısa süre içerisinde atlatacak ve öğrencilerimiz yeniden okullarına dönerek eğitimlerine devam edecekler.” İfadeleri kullandı.
Savaşçı, daha sonra il genelinde yürütülen proje ve çalışmalar başta olmak üzere covid-19 tedbirleri kapsamında yürütülen çalışmalar üzerine ilçe mili eğitim müdürleri ile görüş alışverişinde bulundu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ilce-milli-egitim-mudurleri-toplantisi-telekonferans-yontemi-ile-gerceklestirildi/icerik/4095 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.