İmam Hatip Liseleri Arası Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmasının Sivas Bölge Finali gerçekleştirildi.

İmam Hatip Liseleri Arası Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmasının Sivas Bölge Finali gerçekleştirildi.

İmam Hatip Liseleri Arası Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışmasının Sivas Bölge Finali gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen ‘İmam Hatip Liseleri Arası 2. Bölge Genç Hatipler Minberde Hutbe Okuma Yarışması’nın bölge finali Sivas’ta gerçekleştirildi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Paşa Camii’nde düzenlenen Bölge Finaline Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, okul müdürleri öğretmen ve öğrenciler katıldı.
Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programda daha sonra Sivas Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Hacı Ömer Özdemir, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Daha sonra konuşan Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun, “İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizin mesleki yeterliliklerini artırmak, sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla bu yarışmaları tertip ediyoruz. Bu yarışmanın birincisi ve şuanda eş zamanlı olarak yapılan diğer bölge finallerinin birincileri 26 Mayıs’ta Bingöl’de Türkiye Finalinde yarışacaklar. Ben katılan tüm öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise “9 ilimizden 11 yarışmacımız bugün hutbelerini okuyacaklar. Müftülüğümüz ve İlahiyat Fakültesi hocalarımız tarafından oluşturulmuş olan jürimiz tarafından değerlendirmeler yapılarak bölge birincisi seçilecek. Bu yarışmalarda birinci olanlar daha sonra Türkiye finaline katılacaklar. Ben yarışmaya katılan bütün öğrencilerimize başarılar diliyorum.” ifadelerini kullandı.
 
Yarışma sonucunda birinci Sivas Abdülhamid Han Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Selim Şimşek birinci, Rize Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Hazer İsmail Zencir ikinci, Samsun Atakum Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Sefa Bozdoğan ise üçüncü oldu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/imam-hatip-liseleri-arasi-genc-hatipler-minberde-hutbe-okuma-yarismasinin-sivas-bolge-finali-gerceklestirildi/icerik/1957 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.