İsmet Yılmaz Eğitim Müzesi Açıldı

İsmet Yılmaz Eğitim Müzesi Açıldı

Sivas Valiliği koordinesinde İl Özel İdaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliğinde oluşturulan İsmet Yılmaz Eğitim Müzesi açıldı. Açılış programına Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Valimiz Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı, Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekili Semiha Ekinci, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve il protokolünün önde gelen isimleri katıldı.
Bakan Kasapoğlu ve protokol üyeleri açılış kurdelesini kestikten sonra müzeyi gezdi. Kasapoğlu ve beraberindekiler, eğitim tarihine ışık tutan birçok belge ve ders araç gereçlerinin bulunduğu müzede yer alan materyaller hakkında yetkililerden bilgi aldı. Kasapoğlu ve beraberindekiler Sivas Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı İsmet Yılmaz’ın iş, siyaset ve aile hayatından kesitler sunan fotoğraf ve eşyaların yer aldığı bir bölümü de inceledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/ismet-yilmaz-egitim-muzesi-acildi/icerik/4249 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.