Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi Projesi kapsamında “Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı” düzenlendi.

Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi Projesi kapsamında “Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı” düzenlendi.

Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi Projesi kapsamında “Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı” düzenlendi.

Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisi Projesi kapsamında “Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı” düzenlendi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde gerçekleştirilen fuarın açılışına Sivas Valisi Davut Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Şube Müdürümüz Anakız Yörük ve protokol üyeleri katıldı.
Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen fuarın açılış töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “Bugün Milli Eğitim Müdürlümüz tarafından organize edilen ve Bilim Sanat Merkezimizce yürütülen, TÜBİTAK’a müracaat etmiş olan projelerimizi burada sergiliyoruz. Bu sergiye 136 proje müracaat etti. Üniversitede hocalarımızdan oluşan bir heyet tarafından bu projeler değerlendirildi ve 83 tanesi sergilenmeye değer bulundu. Bunların bir kısmı ortaokul, bir kısmı ise lise projelerinden oluşuyor. Ben, hem öğrencilerimizi hem de öğretmenlerimizi tebrik ediyor, bu çalışmada emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.
Sivas Valisi Davut Gül de fuarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek TÜBİTAK’a gönderilen projelerin artması gerektiğini söyledi. Gül; “TÜBİTAK’ta bu yıl 11 tane derece alan okulumuz vardı. Bunun dışında TÜBİTAK’ın başka programlarına müracaat edenler oluyor. İstiyoruz ki bunları hem diğer okullarımız görmüş olsunlar hem de velilerimiz çocuklarının ne yaptığını görmüş olsunlar. Bu projelerin sayısının daha da artması lazım… Akademik başarıyı çok önemsiyoruz ama akademik başarı kadar bu tür etkinliklerin de öğrencilerin motivasyonunu ve başarısını artırdığını biliyoruz.”
Konuşmaların ardından “Kadı Burhaneddin Bilim Fuarı”nın açılışı gerçekleştirildi. Vali Gül, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve protokol üyeleri, daha sonra tek tek stantları gezerek öğrencilerin bilimsel çalışmalarını inceledi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/kadi-burhaneddin-ogrenci-meclisi-projesi-kapsaminda-kadi-burhaneddin-bilim-fuari-duzenlendi/icerik/2548 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.