Kapalı işletmelere Belediyeden 1500 TL destek

Kapalı işletmelere Belediyeden 1500 TL destek

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, pandemi sürecinde genelge kapsamında  kapalı olan işletmelere 1500 TL maddi katkı sağlayacaklarının müjdesini verdi.
Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, pandemi sürecinden etkilenen sektörlerin temsilcileri ile Revag otelde istişare toplantısında bir araya geldi. Toplantıya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanımız Beşir Köksal, TSO Başkanı Mustafa Eken,   oda başkanları ve sektör temsilcileri katıldı.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Beşir Köksal ile Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, pandemi sürecinde esnafın mağduriyeti hakkında bilgi verdiler.
Pandemi sürecinden en fazla esnaf ve sanatkarların etkilendiğini ifade eden Sesob Başkanı Beşir Köksal, COVİD19 salgını nedeniyle esnafların çok mağdur olduğunu ,  devlet desteğinin olması gerektiğini ifade etti.
Özellikle kahveci, kırtasiyeci, kantinci, öğrenci servisi başta olmak üzere farklı sektörlerden çok sayıda esnafın Mart ayından itibaren iş yapamadığını ve  sıkıntılı olduğunu, nakdi yardımların yapılması gerektiğini  dile getiren Sesob Başkanı Köksal, bu süreçte Belediye’nin azda olsa esnafımıza destekleri olduğunu belirterek, her zaman esnafın yanında yer alan Başkan Hilmi Bilginin şahsında Başkan yardımcılarına, meclis üyelerine, başkan yardımcılarına ve emeği geçenlere teşekkür etti.
 ESNAFIMIZA DESTEĞİMİZ SÜRECEK
Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise pandemi sürecinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. İmkanlar ölçüsünde Belediye olarak yardımcı olduklarını , genelge ile kapatılan 1540 işletme sahiplerine 1000 TL maddi destek olduklarını, işyerleri kapanan Belediye kiracısı esnaflardan kapalı kaldıkları süre boyunca kira alınmadığını , açık olan işyerlerinin kira borçlarının 6 ay boyunca gecikme zammı olmaksızın ertelendiğini , Halk otobüslerine yakıt desteği sağlandığını işgaliye bedelinin yüzde 50’ye düşürülerek 420 biletten 210 bilete düşürdüklerini , hijyen setleri dağıttıklarını söyledi.
Belediye olarak esnaflara desteklerinin devam edeceğini vurgulayan Bilgin, “Belediye olarak genelge doğrultusunda kapatılan işletmelerimize bir defaya mahsus olmak üzere meclis kararımızı aldıktan sonra 1500 TL nakit desteği vereceğiz. 2021 yılında Belediye kiracılarına yeni zam yapmayacağız. Yine genelge doğrultusunda işyeri kapanan ve belediye kiracısı olan esnaflarımızdan Aralık, Ocak ve Şubat aylarında kira almayacağız. Belediye kiracısı olup ta genelge kapsamında girmeyen esnaflarımızdan da Aralık , Ocak ve Şubat ayı kiralarını faizsiz olarak öteleyeceğiz. Halk otobüslerimize de desteğimiz devam ediyor.”  Dedi
 

Bu sayfada yer alan bilgiler http://www.sivasesob.org.tr/HaberDetay/Kapali-isletmelere-Belediyeden-1500-TL-destek.html adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.