Karşıyaka İlkokulu’nun adı Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulu olarak değiştirildi.

Karşıyaka İlkokulu’nun adı Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulu olarak değiştirildi.

Karşıyaka İlkokulu’nun adı Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulu olarak değiştirildi.

Hayırsever vatandaş Nuri Dönmezcan´ın adı Karşıyaka mahallesinde bulunan ve yeni eğitim-öğretim döneminde hizmete giren Karşıyaka İlkokulu´na verildi.
 
Vali Davut Gül ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Hayırsever Nuri Dönmezcan ile okul binasında incelemelerde bulundu. Okul Müdürü Bülent Özkan inceleme sırasında okulun durumu hakkında bilgi verdi.
Vali Gül ve Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy daha sonra öğretmenler odasında hayırsever Nuri Dönmezcan ile bir süre sohbet etti.
Burada konuşan Vali Gül, Dönmezcan´ın çeşitli yardımlarda bulunduğunu hatırlatarak, “90 yaşındaki hayırsever Nuri Dönmezcan, müftülüğe, Kuran-ı Kerim kurslarına çeşitli gayrimenkuller bağışladı. Ayrıca Sivas İl Özel İdaresi milli eğitim yatırımlarında kullanılmak üzere bir miktar para da bağışladı. Bu yüzden biz de bu okula Nuri amcanın ismini verdik. Nuri Amca gibi hayırseverlerle gurur duyuyoruz. Çok memnun oluyoruz.” dedi.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise, Dönmezcan’a teşekkürlerini ileterek “Nuri Dönmezcan gibi hayırsever vatandaşlarımızın olması bizleri hem gururlandırıyor hem de mutlu ediyor. Nuri Bey bir miktar bağış yaparak eğitime katkı sağlamış oldu. O yüzden bu hayırlarının karşılığı olarak Karşıyaka İlkokulunun isminin Karşıyaka Nuri Dönmezcan İlkokulu olmasına karar verildi. Ben tekrar teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Dönmezcan ise isminin bir eğitim yuvasına verilmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, herkese teşekkürlerini sundu.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/karsiyaka-ilkokulunun-adi-karsiyaka-nuri-donmezcan-ilkokulu-olarak-degistirildi/icerik/2218 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.