Kazım Karabekir Paşa İlk ve Ortaokulu 15 Temmuz Darbe girişimini konu alan resim sergisi açtı.

Kazım Karabekir Paşa İlk ve Ortaokulu 15 Temmuz Darbe girişimini konu alan resim sergisi açtı.

Kazım Karabekir Paşa İlk ve Ortaokulu 15 Temmuz Darbe girişimini konu alan resim sergisi açtı.

Kazım Karabekir Paşa İlk ve Ortaokulu 15 Temmuz Darbe girişimini konu alan resim sergisi açtı. Sems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesinde oluşturulan serginin açılışını Sivas Vakıflar Bölge Müdürü Cemal Karaca, Sivas Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolünün önde gelen isimleri gerçekleştirdi.
Açılış öncesinde konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy; “Kazım Karabekir Paşa Ortaokulumuzun 15 Temmuz darbe girişimini unutturmamak adına hazırlamış oldukları serginin açılışını gerçekleştiriyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız tüm okullarda 15 Temmuz’un unutturulmaması için etkinlikler düzenlenmesini istiyor. 15 Temmuz sıcak bir yara, mahiyeti ve önemi gün geçtikçe daha iyi anlaşılıyor. Ülkemizi darbe adı altında işgal sürecinin çocuklarımıza anlatılması, unutturulmaması gerekiyor. Bu nedenle okullarımız her gün yeni bir sergi, konferans yapıyorlar. Bu kapsamda Kazım Karabekir İlk ve ortaokulu öğrencilerimizin birlikte oluşturdukları sergiyi açıyoruz. Emeği geçen bütün öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
 
Altınsoy, konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte serginin açılış kurdelesini kesti. Altınsoy, daha sonra protokol üyeleri ve Okul Müdürü Yusuf Yıldırım ile birlikte, öğrenciler tarafından çizilen ve 15 Temmuz’u konu alan resimleri inceledi. Öğrenciler, protokol üyeleri ve sergiyi gezen vatandaşlara kendi çizdikleri resimlerde hangi mesajı vermek istediklerini anlattı. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/kazim-karabekir-pasa-ilk-ve-ortaokulu-15-temmuz-darbe-girisimini-konu-alan-resim-sergisi-acti/icerik/1867 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.