Kılavuz İMKB İlk/Ortaokulu, Bilim Şenliği düzenledi.

Kılavuz İMKB İlk/Ortaokulu, Bilim Şenliği düzenledi.

Kılavuz İMKB İlk/Ortaokulu, Bilim Şenliği düzenledi.

Kılavuz İMKB İlk/Ortaokulu, 2015-2016 eğitim-öğretim yılı Milli Eğitim Bakanlığı ve TÜBİTAK Eğitimde İş Birliği Protokolü kapsamında bilim şenliği düzenledi. Okul salonunda gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Şube Müdürümüz Ayhan Bülbül ve Okul Müdürü Mesut Koç ile öğrenci ve öğretmenler katıldı.
Öğrencilerin hazırladığı bilimsel deney ve projelerin sergilendiği programın açılışını gerçekleştiren Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, daha sonra stantları gezerek, projeler hakkında öğrenci ve öğretmenlerden bilgi aldı. İncelemelerinin ardından kısa bir değerlendirme yapan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, proje ve çalışmalarda emeği geçen öğretmen ve öğrencileri tebrik etti.
 
Altınsoy; “Kılavuz İMKB Ortaokulumuzun TÜBİTAK projeleri çerçevesinde yapmış oldukları çalışmaları yerinde gördük. Öğrencilerimiz birbirinden güzel bilimsel çalışmaları sergilemişler. Kendilerine emeklerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Buradaki görsel çalışmalar ve deneyleri çocuklarımızın derslerini daha iyi anlaması ve ilerideki bilimsel çalışmalarına basamak olması açısından önemli buluyoruz ve bunları destekliyoruz. İlimizde TÜBİTAK tarafından 90 okulumuza bu noktada teşvik verildi. 90 okulumuz, bu çerçevede yılsonu projelerini yapıyorlar” ifadelerini kullandı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/kilavuz-imkb-ilkortaokulu-bilim-senligi-duzenledi/icerik/1430 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.