Kızılay’a Kan Bağışında Bulunan Okullara Teşekkür Plaketi Verildi.

Kızılay’a Kan Bağışında Bulunan Okullara Teşekkür Plaketi Verildi.

Kızılay’a Kan Bağışında Bulunan Okullara Teşekkür Plaketi Verildi.

2019 yılında veli, öğretmen ve öğrencileri ile Kızılay’a en çok kan bağışında bulunan ilimiz genelindeki 40 okul için plaket takdim töreni düzenlendi. Müdürlüğümüz B/Blok toplantı salonunda gerçekleştirilen programa Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Kızılay Sivas Şube Başkan Vekili Fikret Doğruyol, Müdür Yardımcımız Ahmet Sevim,  Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr. Ahmet Günaydın ve Ekip Organizasyon Sorumlusu Hakan Kartal katıldı.
 
Törende konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, kara gün dostu Kızılay’ın gerek ülkemizde gerekse de dünya genelindeki doğal afet ve olağanüstü durumlarda insanların yardımına koştuğunu belirtti. Kızılay’ın Türkiye’de kan ihtiyacının karşılanması noktasında en önemli kurum olduğunu belirten Savaşçı, bu hayati ihtiyacın karşılanmasında eğitim camiasının verdiği desteğin de ayrı bir önem taşıdığını söyledi.
Kızılay Şube Başkan Vekili Doğruyol ise Kızılay’a destek veren okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve velilere teşekkür etti. Doğruyol, “Kızılay olarak sizlerin destekleri ile insanlığa hizmet ediyoruz.” Dedi.
Konuşmaların ardından Kızılay’a en çok kan bağışında bulunan okulların müdürlerine teşekkür plaketi takdim edildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/kizilaya-kan-bagisinda-bulunan-okullara-tesekkur-plaketi-verildi/icerik/4077 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.