Kızılırmak İlkokulunda “Zekâ Oyunları ve Ahşap Atölyesi” Sınıfları Açıldı.

Kızılırmak İlkokulunda  “Zekâ Oyunları ve Ahşap Atölyesi” Sınıfları Açıldı.

Kızılırmak İlkokulunda “Zekâ Oyunları ve Ahşap Atölyesi” Sınıfları Açıldı.

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Hayata Geçirilen 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi Kapsamında Kızılırmak İlkokulu bünyesinde “Zekâ Oyunları ve Ahşap Atölyesi” sınıfları oluşturuldu. Okulun kendi imkânları ile oluşturulan sınıfların açılışı Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve şube müdürlerimizin katılımı ile gerçekleştirildi.
 
Açılış öncesinde Okul Müdürü Bahatin Bektaş ile bir süre görüşen Savaşçı, okulun durumu ve oluşturulan sınıflar hakkında bilgi aldı. Bektaş, zekâ oyunları ve ahşap atölyesi sınıflarının veli, öğretmen ve okulda görev yapan personelin katkı ve işbirliğinde oluşturulduğunu söyledi.
“2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi”ne verilen destek dolayısıyla teşekkür eden Savaşçı ise “Sayın Valimiz Salih Ayhan’ın büyük destekleri ile ilimizde eğitimi en üst seviyelere taşıyacak proje ve çalışmalara imza atıyor, okullarımıza eğitimin kalitesini artıracak eğitim atölyeleri kazandırıyoruz. Bu çalışmaların başarıya ulaşması için okul müdürlerimizin, öğretmenlerimizin istek ve katkısı çok önemli. İşte burada bunun somut bir örneğini görüyoruz. Ben katkılarından dolayı okul müdürümüze, öğretmenlerimize, velilerimize ve okulumuzda görev yapan tüm personelimize teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Savaşçı, daha sonra öğrencilerle birlikte, zekâ oyunları ve ahşap atölyesi sınıflarının açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından sınıfları ve eğitim materyallerinden oluşan stantları gezen Savaşçı, öğrencilerle sohbet ederek eğitim etkinliklerine eşlik etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/kizilirmak-ilkokulunda-zek-oyunlari-ve-ahsap-atolyesi-siniflari-acildi/icerik/3204 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.