KÖPRÜ Projesi Kapsamında “Evde Rehberlik Saati” Programı Düzenlenecek

KÖPRÜ Projesi Kapsamında “Evde Rehberlik Saati” Programı Düzenlenecek

Kurslarda Öğretimin Planlanması ve Rehberlikte Üstünleşme (KÖPRÜ) Projesi kapsamında öğrenci, veli, öğretmen ve okul idarecilerine yönelik; “Evde Rehberlik Saati” Programı Düzenlenecek. Rehberlik ve Araştırma Merkezimiz koordinesinde online olarak gerçekleştirilecek programın ilk konuğu Şube Müdürümüz Resul Çatal olacak. Çatal, yarın saat: 20.30’da müdürlüğümüz instagram hesabı “sivasmem” üzerinden canlı yayınlanacak programda LGS ve YKS ile ilgili yapılan proje çalışmaları hakkında genel bilgiler verecek. Çatal, öğrencilerin sınav kaygısının nasıl azaltılacağı, başarıyı artırma teknikleri ve pandemi sürecinin yönetimine ilişkin paylaşımlarda bulunacak.
 
Evde Rehberlik Saati programına alanında uzman isimler de konuk olarak önemli bilgileri katılımcılarla paylaşacak. Her hafta Çarşamba günü “sivasmem” instagram hesabı üzerinden canlı olarak gerçekleştirilecek programların takvimi şu şekilde:
 
-Tarih ve Saat: 16.12.2020 / 20.30
Konuk: Cumhuriyet Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Fatıma Firdevs Adam Karduz
Konu: Uzaktan Eğitim Sürecinde Motivasyon
 
-Tarih ve Saat: 23.12.2020 / 20.30
Konuk: Bolu İzzet Baysal Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Zeynep Deniz Yöndem
Konu: Sınav Sürecinde Kaygı Yönetimi
 
 – Tarih ve Saat: 30.12.2020 / 20:30
Konuk: Cumhuriyet Üniversitesi Eğitim Fakültesi Okulöncesi Eğitimi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kanak
Konu: Sınav Sürecinde Anne Baba Tutumları

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/kopru-projesi-kapsaminda-evde-rehberlik-saati-programi-duzenlenecek/icerik/4389 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.