Köy Okullarına Oyuncak Toplama Kampanyasına Küçük Öğrencilerden Büyük Destek…

Köy Okullarına Oyuncak Toplama Kampanyasına Küçük Öğrencilerden Büyük Destek…

Köy Okullarına Oyuncak Toplama Kampanyasına Küçük Öğrencilerden Büyük Destek…

Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen “2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi” kapsamında “Birlikte Oynayalım” sloganı ile köy okullarına oyuncak toplama kampanyası başlatıldı. Kampanyanın startı kent merkezindeki Nene Hatun Anaokulunda verildi. Programa Valimiz Salih Ayhan’ın eşi Zeynep Akkiraz Ayhan, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve eşi Elif Savaşçı ile Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık katıldı.
Ayhan ve Savaşçı, ilk olarak sınıfları ziyaret ederek öğrencilerle sohbet etti. Kendi oyuncaklarını köy okullarındaki kardeşleri ile paylaşmak için seferber olan öğrencilere teşekkür eden Ayhan ve Savaşçı, öğrencilerle birlikte oyuncakları hediye paketi yaptı. Ayhan ve Savaşçı, daha sonra oyuncaklardan oluşan hediye paketlerini öğrencilerle birlikte oyuncak toplama sandığına bıraktı.
Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, il merkezindeki ilkokul ve anaokullarında gerçekleştirilen kampanya kapsamında toplanan oyuncakların 23 Nisan’da dezavantajlı olan köy okullarına ulaştırılacağını söyledi.
Savaşçı, “Amacımız, hem öğrencilerimize küçük yaşlarda paylaşmanın önemini benimsetmek hem de köy okullarında eğitim gören ve oyuncak alma imkânı bulunmayan çocuklarımızı mutlu etmek. Bu kampanya kapsamında her okulumuz için bir kardeş okul belirlendi. Okullarımız bu kapsamda toplanan oyuncakları 23 Nisan’da köy okullarımıza ulaştırarak oradaki çocuklarımıza güzel bir bayram hediyesi ulaştırmış olacak. Ben kampanyaya destek veren tüm öğrencilerimizi, velilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı. 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/koy-okullarina-oyuncak-toplama-kampanyasina-kucuk-ogrencilerden-buyuk-destek/icerik/3321 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.