Liseler ve Ortaokullar Arası Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi.

Liseler ve Ortaokullar Arası Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi.

Liseler ve Ortaokullar Arası Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması Düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı Din Öğretimi Genel Müdürlüğü Koordinesinde Sivas’ta Merkez Liseler ve Ortaokullar arası Genç Sada Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması düzenlendi. Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi ve Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi.
 
Liseler arası yarışmaların neticesinde kızlarda Hacı Mehmet Sabancı Anadolu Lisesi öğrencisi Beyzanur Yıldırım birinci, Atatürk Anadolu Lisesi öğrencisi Semanur Karabağ ikinci, Şehit Furkan Peker Anadolu Lisesi öğrencisi Kübra Say ise üçüncü oldu. Erkeklerde Şehit Muhammed Onur Demir Anadolu Lisesi öğrencisi Mehmet Akif Tortumluoğlu birinci, Halil Rıfat Paşa Anadolu Lisesi öğrencisi Gazi Kara ikinci, Kongre Anadolu Lisesi Mustafa Yiğit ise üçüncü oldu.
Ortaokullar arası yarışmalarda ise Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu öğrencisi Salih Zeki birinci, Celal Bayar Ortaokulu öğrencisi Muhammed Talha Demir ikinci, 27 Haziran Ortaokulu öğrencisi İsmail Yılmaz üçüncü oldu. Kızlarda ise Yavuz Selim Ortaokulu öğrencisi Şeyma Yavuz birinci, Gazi Paşa Ortaokulu öğrencisi Rabia Geldi ikinci, 27 Haziran Ortaokulu öğrencisi İrem Çelik ise üçüncü oldu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/liseler-ve-ortaokullar-arasi-genc-sada-kuran-i-kerimi-guzel-okuma-yarismasi-duzenlendi/icerik/3476 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.