Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu Öğrencileri Sanat Sivas Projesi Kapsamında Aşık Veysel’i Anma Programı Düzenledi.

Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu Öğrencileri Sanat Sivas Projesi Kapsamında Aşık Veysel’i Anma Programı Düzenledi.

Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu Öğrencileri Sanat Sivas Projesi Kapsamında Aşık Veysel’i Anma Programı Düzenledi.

Lütfi Fikret Tuncel Ortaokulu öğrencileri, Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce hayata geçirilen Sanat Sivas Projesi kapsamında resim ve ebru sergisi açtı. Öğrenciler daha sonra Âşık Veysel’i Anma Programı düzenledi. Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezinde düzenlenen programa Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürlerimiz Hülya Bozbıyık, Fatih Aydın, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Öğrencilerin ebru ve yağlı boya resim çalışmalarından oluşan serginin açılışını öğrencilerle birlikte yapan Savaşçı, daha sonra Okul Müdürü Hatice Gün eşliğinde sergiyi gezerek eserler hakkında bilgi aldı. Sergi açılışının ardından dünyaca ünlü Halk Ozanı Âşık Veysel Şatıroğlu’nun hayatının da anlatıldığı Âşık Veysel’i anma programı gerçekleştirildi. Okul Müdürü Hatice Gün’ün selamlama konuşması ile başlayan programda öğrenciler Âşık Veysel Şatıroğlu’nun eserlerini seslendirdi. Öğrenciler tiyatro oyunları ile de ünlü halk ozanının hayatından kesitler sundu.
Programın sonunda tüm öğretmen ve öğrencileri tebrik eden Savaşçı, “Sayın Valimizin öncülüğünde başlattığımız 2023’e Doğru Eğitimde Değişim Dönüşüm Hareketi kapsamında hayata geçirdiğimiz onlarca projemizden birisi olan Sanat Sivas Projesinin burada çok güzel bir örneğini gördük. Okulumuz mülteci kardeşlerimizin de eğitim gördüğü bir okul. Az önce resim sergisini gezdik. Gerçekten harika eserler ortaya koymuşlar. Her zaman söylüyoruz; ‘bir okul müdürü kadar okuldur ve bir okulda ana aktör öğretmendir’ diye. Kısa zamanda bu okulda büyük gelişim gösteren Hatice hocam ve ekibine, yine çocuklarımıza büyük emek veren müzik ve görsel sanatlar öğretmenlerimize ve bu çalışmaların hepsinde ayrı ayrı emeği olan meslektaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu programın hazırlanmasının her bir safhasında büyük emekler var. Bunu tepeden inme birisi olarak değil, milli eğitimin her bir kademesinde görev yapmış bir meslektaşınız olarak söylüyorum. O nedenle bu programın düzenlenmesinde emeği olan meslektaşlarımı tekrar tekrar tebrik ediyorum.” İfadelerini kullandı.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/lutfi-fikret-tuncel-ortaokulu-ogrencileri-sanat-sivas-projesi-kapsaminda-asik-veyseli-anma-programi-duzenledi/icerik/3968 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.