MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci başkanlığındaki heyet, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve STSO Başkanı Osman Yıldırım’ı ziyaret etti.

MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci başkanlığındaki heyet, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve STSO Başkanı Osman Yıldırım’ı ziyaret etti.

MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci başkanlığındaki heyet, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve STSO Başkanı Osman Yıldırım’ı ziyaret etti.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü’nce Sivas’ta düzenlenen “Eğitim-Özel Sektör İş Birliği” toplantılarına katılmak üzere ilimize gelen MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci başkanlığındaki heyet, Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın ve sivas Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Başkanı Osman Yıldırım’ı ziyaret etti.
MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Osman Nuri Gülay, Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Bilal Tırnakçı, Bakan Danışmanları Haydar Şahin, İsmail Güler ve İbrahim Yasak, Daire Başkanı Recep Altın, Bakanlık Müşaviri Ercihan Altınkaya, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan, ilk olarak Vali Davut Gül ile makamında bir araya geldi.
Ziyarette konuşan MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, eğitim ve özel sektör işbirliğini gerçekleştirmek, daha nitelikli iş gücü yetiştirmek, organize sanayi bölgelerinde ve dışında özel mesleki ve teknik eğitim okullarının açılmasının desteklenmesini sağlamak, mesleki ve teknik eğitimi güçlendirmek amacıyla çeşitli çalışmalar yürütüldüğünü, bu kapsamda Sivas’a “Eğitim-Özel Sektör İş Birliği” toplantıları gerçekleştirmek için geldiklerini söyledi. Demirci, Vali Gül’e, MEB tarafından bu alanda yürütülen çalışmalar hakkında bilgi verdi.
Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Gül ise mesleki ve teknik eğitimin önemine dikkat çekerek, bu alanda yapılacak çalışmalara her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Gençlerin genellikle meslek liseleri yerine düz liseleri tercih ettiğini, ardından üniversite eğitimini tamamladıklarını belirten Vali Gül, meslek liselerinin cazibesini artıracak düzenleme ve çalışmalara ihtiyaç olduğunu söyledi.
MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci başkanlığındaki heyet Vali Gül’ün ardından Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret etti. Ziyarette, özel sektör-eğitim işbirliğinin sağlanması için gerçekleştirilebilecek çalışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulunuldu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, nitelikli iş gücü oluşturmak için eğitimin önemine dikkat çekerek, özel sektör ile eğitim işbirliğinin bu ihtiyacın karşılanması için çok önemli olduğunu belirtti. MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Başkan Aydın’a, bu alanda gerçekleştirilen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi.
 
MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci Başkanlığındaki heyet kentteki temasları kapsamında STSO Başkanı Osman Yıldırım’ı da ziyaret etti. Sivas’a, eğitim-özel sektör işbirliğinin sağlanması için yapılacak çalışmaları değerlendirmek ve bu konuda fikir alışverişinde bulunmak için geldiklerini belirten MEB Müsteşar Yardımcısı Ercan Demirci, Yıldırım’a bu alanda gerçekleştirilen proje ve çalışmalar hakkında bilgi verdi. Ziyarette, Sivas’ta özellikle demiryolu ve raylı sistemler başta olmak üzere mesleki ve teknik eğitim alanında gerçekleştirilebilecek eğitim yatırımları değerlendirildi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/meb-mustesar-yardimcisi-ercan-demirci-baskanligindaki-heyet-sivas-valisi-davut-gul-belediye-baskani-sami-aydin-ve-stso-baskani-osman-yildirimi-ziyaret-etti/icerik/1547 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.