Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü Kapsamında “Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü Kapsamında “Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü Kapsamında “Protokol Yürütme Kurulu Toplantısı Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında 26/02/2019 tarihinde imzalanan Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü hükümleri gereğince düzenlenen protokol yürütme kurulu bir araya geldi.
 
Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilen yürütme kurulu toplantısına Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Sivas Ticaret Borsası Yönetim Başkanı Abdülkadir Hastaoğlu, Şube Müdürümüz Malik Erdoğan, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Tarık Gülhan,  Protokol Yürütme Kurulu üyesi, Sivas Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Salih Delice ile Sivas Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdür Başyardımcısı Ahmet Yalçın katıldı.
Bu proje ile mesleki eğitimin dinamik, sektörün ihtiyaçları doğrultusunda tasarlanması sağlanacak. Eğitim içerikleri TOBB ETÜ desteğiyle hazırlanacak ve lise eğitimini tamamlayan gençler nitelikli eleman pozisyonunda iş sahibi olabilecek.
YENİ DÖNEM NE GETİRECEK?
TOBB, Oda ve Borsalar tarafından okullarda “AR-GE ve Tasarım-Beceri Atölyeleri” kurulacak,
Başarılı öğrencilere burs verilecek,
Öğrencilere, TOBB’a bağlı oda ve borsalara üye işyerlerinde staj ve iş imkânı sağlanacak,
Okul yöneticilerine ve öğretmenlere eğitim verilecek,
İllerde MEB teşkilatı ve TOBB’a bağlı oda/borsalar tarafından Protokol Yürütme Kurulu (PYK) oluşturulacak,
PYK, yerelde sanayinin ve insan kaynağının ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak, okul yönetimlerini ve müfredatı şekillendirecek çalışmalar yapacak,
Müfredat özel sektörün talepleri doğrultusunda yenilenecek,
Merkezde MEB, TOBB ve TOBB ETÜ’den oluşan Proje Danışma Kurulu (PDK), PYK kararlarının uygulanmasını ve genel koordinasyonu sağlayacak.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/mesleki-egitim-isbirligi-protokolu-kapsaminda-protokol-yurutme-kurulu-toplantisi-yapildi/icerik/3416 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.