Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda Mevlana Haftası Dolayısıyla Program Düzenlendi.

Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda Mevlana Haftası Dolayısıyla Program Düzenlendi.

Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda Mevlana Haftası Dolayısıyla Program Düzenlendi.

Mevlana Vali Zübeyir Kemelek Ortaokulunda Mevlana Haftası dolayısıyla program düzenlendi. Programa Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Şube Müdürümüz Hülya Bozbıyık, okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.
 
Savaşçı, program öncesinde Sivas Valiliği himayesinde Milli Eğitim Müdürlüğümüzce yürütülen Sanat Sivas Projesi kapsamında okul koridorunda oluşturulan “Sanat Sokağı”nın açılışını gerçekleştirdi. Açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesen Savaşçı, Okul Müdürü Yıldıran Yıldırım ve Görsel Sanatlar Öğretmeni Nuran Demir’den çalışma hakkında bilgi aldı. Daha sonra öğretmen ve öğrenciler tarafından müzik dinletisi gerçekleştirildi.
Sanat Sokağı açılışının ardından okul salonunda “Mevlana’nın Felsefesini Anlamak” temalı program düzenlendi. Program ney eşliğinde gerçekleştirilen Semazen gösterisi ile başladı. Daha sonra öğrenciler tarafından Mevlana konulu şiirler seslendirildi ve Mevlana Oratoryosu sahnelendi.
Programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, Mevlana’nın şiirleri, öğütleri ve bilgeliği ile insanlığı iyiliğe, güzelliğe ve doğru yola davet ettiğini belirterek; “Mevlana’nın hoşgörüsü ile hayata bakmalı, onun öğretilerini kendimize rehber edinmeliyiz.” Dedi.
Savaşçı, programın düzenlenmesinde emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/mevlana-vali-zubeyir-kemelek-ortaokulunda-mevlana-haftasi-dolayisiyla-program-duzenlendi/icerik/3854 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.