Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, Sivas’ta aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, Sivas’ta aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Mili Eğitim Bakanlığı (MEB) Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, Sivas’ta aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından MEB “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” etkinlikleri kapsamında Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde “Güvenli İnternet Kullanımı” konulu seminer düzenlendi. Programa MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Nuh Baltalı ile aday öğretmenler katıldı.
MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı tarafından gerçekleştirilen seminerde aday öğretmenlere “Günvenli İnternet Kullanımı” konusunda önemli bilgiler verildi. Sosyal medya kullanımının olumsuz yönlerini anlatarak, her türlü bilginin bu alanlarda paylaşılmaması gerektiğini belirten Tırnakçı, yaşan bazı olumsuz örnekleri videolar eşliğinde anlatarak, benzer durumlara karşı dikkat edilmesi gereken hususlar hakkında bilgiler verdi.
Tırnakçı seminerde “şifre hırsızlıkları, sosyal mühendislik oyunları, sahte hesaplar yoluyla siber zorbalıklar, kişilik haklarına saldırı ve toplumsal travma, kurum şifrelerinin çalınması yoluyla kamu malına zarar verme” gibi konularda önemli paylaşımlarda bulundu.
İnternet kullanıcılarının farkında olmadan, birçok olumsuzlukla karşı karşıya kalabileceğini belirten MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı, yüzeyde kullanılan internetin altında Deep Weeb olarak adlandırılan bir de “Derin Net” olduğunu belirterek, “Burası genel astronomların, katillerin, fizikçilerin, devrimcilerin, hükümetin, polisin, federallerin, teröristlerin, sapıkların, data tüccarlarının, kaçakçıların ve buna benzer pek çok insanın kullandığı bir yer” dedi.
 
Tırnakçı konuşmasının sonunda aday öğretmenlerin sorularını da yanıtladı. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise programın sonunda kısa bir selamlama konuşması yaparak MEB Bilgi İşlem Dairesi Başkanı Bilal Tırnakçı’ya programa katıldıkları için teşekkür etti. Altınsoy, daha sonra Tırnakçı’ya çiçek takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/mili-egitim-bakanligi-meb-bilgi-islem-dairesi-baskani-bilal-tirnakci-sivasta-aday-ogretmenlerle-bir-araya-geldi/icerik/1427 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.