Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “Birbirimize kucak açacağız, birbirimizi daha çok seveceğiz ve düşmanı çatlatırcasına dünden daha çok çalışacağız.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “Birbirimize kucak açacağız, birbirimizi daha çok seveceğiz ve düşmanı çatlatırcasına dünden daha çok çalışacağız.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “Birbirimize kucak açacağız, birbirimizi daha çok seveceğiz ve düşmanı çatlatırcasına dünden daha çok çalışacağız.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu. Gürün, Kangal, Ulaş ve Şarkışla ilçelerini ziyaret eden Bakan Yılmaz’a, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Habib Soluk ve Hilmi Bilgin, Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolünün önde gelen isimleri eşlik etti. İlçe ziyaretlerinde büyük ilgiyle karşılanan Bakan Yılmaz, vatandaşlara 15 Temmuz darbe girişimine karşı gösterdikleri onurlu, destansı duruş ve sürdürdükleri demokrasi nöbeti için teşekkür etti.
Bakan Yılmaz’ın ilk durağı Gürün oldu. Burada, vatandaşlarla bir araya gelen Bakan Yılmaz, daha sonra halkla birlikte Cuma Namazını kıldı. Gürün’deki temaslarının ardından Kangal’a geçen Bakan Yılmaz, burada vatandaşlarla tek tek tokalaşarak bir süre sohbet etti. Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha Ulaş ilçesini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.
ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ
Bakan Yılmaz, Ulaş’taki temaslarının ardından Şarkışla’ya geçerek ilçe halkıyla buluştu. Yılmaz, ilçede ilk olarak Ordu´nun Mesudiye İlçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen jandarma er Doğan Kaya´nın baba evini ziyaret ederek baş sağlığı diledi. Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Şehit Doğan Kaya ve tüm şehitler için, dua etti.
DEMOKRASİ YÜRÜYÜŞÜNE KATILDI
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, şehit ailesini ziyaretinin ardından ilçe halkı ile birlikte Demokrasi yürüyüşüne katıldı. Bakan Yılmaz ve beraberindeki protokol üyeleri, vatandaşların açtığı dev Türk Bayrağı ve mehteran ekibi eşliğinde ilçe merkezindeki Şehitler Meydanı’na kadar yürüdü. Burada coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, alanda düzenlenen programa katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda daha sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi. Mehteran ekibinin mini konserinin ardından Şarkışla halkına hitap eden Bakan Yılmaz, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişiminin destansı bir mücadele ortaya koyan halk tarafından püskürtüldüğünü söyledi.
Yurdun her yerinde olduğu gibi 15 Temmuz’dan bu güne meydanları dolduran ve demokrasi nöbeti tutan halka teşekkür eden Bakan Yılmaz, bu darbe girişimi karşısında sergilenen birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekerek, bu birlikteliğin daim olmasını diledi. Yılmaz, “Birbirimize kucak açacağız, birbirimizi daha çok seveceğiz ve düşmanı çatlatırcasına dünden daha çok çalışacağız.” Dedi.
15 Temmuz’daki darbe girişimini gerçekleştirmek isteyen güçlerin, bu milletin zor günlerde bir ve beraber olacağını, vatan için canını seve seve vereceğini düşünemediklerini belirten Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“Biz 15 Temmuz günü CHP´li, MHP´li, AK Parti´li, HDP´li diye bir fark düşünmedik. Çünkü bu bayrağın altında yaşayan ve Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkes anladı ki bu darbe yerli değil, bu darbe dış güçlerin maşasıdır ve hep beraber birlikte karşı koyduk. Bu milletin böyle tepki vereceğini bilemediler. Bu milletin 78 milyonunun bu zor dönemde bir araya geleceğini düşünemediler. İşte siz yedi düvele, yedi kıtaya, yedi iklime Türkiye’nin zor dönemlerinde hiçbir ayrım gözetmeden, farklılıklarını dikkate almadan bir olacağını, beraber olacağını, kardeş olacağını birlikte Türkiye olacağını gösterdiniz. Bundan sonra böyle maşaları kullanmak isteyenler, bin kez düşünecekler ki, biz Türk milletini hesaba katmazsak bu darbeler başarısız olur diyecekler. Bundan sonra darbe olmaz. Niçin olmaz, sizin birlik ve beraberliğinizle olmaz.”
Bakan Yılmaz, konuşmasının ardından bir süre vatandaşlarla sohbet ettikten sonra ilçeden ayrıldı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakani-ismet-yilmaz-birbirimize-kucak-acacagiz-birbirimizi-daha-cok-sevecegiz-ve-dusmani-catlatircasina-dunden-daha-cok-calisacagiz/icerik/1524 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.