Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacağız.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacağız.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz; “15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacağız.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta 15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Yukarı Tekke Mezarlığı’ndaki asker ve polis şehitliklerini ziyaret etti. Bakan Yılmaz’a Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolünün önde gelen isimleri eşlik etti.
Şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim ve duaların ardından şehitler anıtı şeref defterini imzalayan Bakan Yılmaz, daha sonra şeref defterine yazdığı duygu ve düşüncelerini okudu.
Bakan Yılmaz, “Aziz şehitlerimiz, ülkemizin birliği ve beraberliği, devletimizin bekası için canlarını hiçe sayan şehitlerimiz, minnet ve en derin şükranlarımızla huzurunuzdayız. 15 Temmuz’da hain darbe girişimine karşı ülkemizin birliğini korumak ve ay yıldızlı bayrağımızı dalgalandırmak için gösterdiğiniz kahramanlık aziz milletimiz için şanlı bir destan ve gurur vesilesi olmuştur. Vatan için canınızı hiçe sayarak gösterdiğiniz azminiz, fedakârlığınız ve vatan sevginiz bu aziz millet tarafından nesilden nesile gururla aktarılacaktır. Uğruna şehadete erdiğiniz vatan toprağında rahat uyuyun. Bizlere emanet ettiğiniz vatanımıza layıkıyla sahip çıkmak için var gücümüzle çalışıp emanetinize halel getirmeyeceğiz. Sizleri, cesaretinizi, vatan sevginizi ve 15 Temmuz’u unutmayacak ve unutturmayacağız. Vatanımız, bayrağımız, istiklalimiz için şahadete erişen tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ediyorum. Ruhunuz şad, mekânınız cennet olsun” ifadelerini kullandı.
 
Bakan Yılmaz, konuşmasının ardından protokol üyeleri ile birlikte şehit kabirlerine karanfil bıraktı.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakani-ismet-yilmaz-quot15-temmuzu-unutmayacak-ve-unutturmayacagizquot/icerik/2078 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.