Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bölüneceğimizi sandılar, birleştik. Korkacağımızı sandılar, devleştik.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bölüneceğimizi sandılar, birleştik. Korkacağımızı sandılar, devleştik.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, “Bölüneceğimizi sandılar, birleştik. Korkacağımızı sandılar, devleştik.”

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ın Doğanşar, Zara, Gölova, Suşehri ve Koyulhisar ilçelerini ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi. Bakan Yılmaz’a ziyaretlerinde AK Parti Sivas Milletvekilleri Habib Soluk, Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, Sivas Valisi Davut Gül, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Jandarma Alay Komutanı Albay Bektaş Arslan, İl Emniyet Müdürü Turgay Çalışkan, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolünün önde gelen isimleri de eşlik etti.
İlk ziyaretini Doğanşar’a gerçekleştiren Bakan Yılmaz’ı ilçe protokolü ve vatandaşlar karşıladı. Vatandaşlarla tek tek tokalaşan Bakan Yılmaz, daha sonra ilçe halkı ile birlikte kahvaltı yaptı. Burada bir süre vatandaşlarla sohbet eden Bakan Yılmaz, daha sonra kısa bir selamlama konuşması yaparak,  15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi karşısında dik bir duruş sergileyerek, darbecilere geçit vermeyen ve o günden bugüne meydanlardaki demokrasi nöbetini sürdüren vatandaşlara teşekkür etti.
Bir süre halkla sohbet ettikten sonra ilçeden ayrılan Bakan Yılmaz’ın ikinci durağı ise Zara oldu. Zara’da coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Bakan Yılmaz, ilçe merkezindeki bir çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti. Bakan yılmaz, öğle namazını kıldıktan sonra, Zara halkına hitap etti. Halkının destansı mücadelesi ile Türkiye’nin uçurumun eşiğinden döndüğünü belirten Bakan Yılmaz, bu birlik ve beraberlik ruhu, vatan aşkı var oldukça, bir daha kimsenin bu tür girişimlerde bulunmayı aklından geçiremeyeceğini söyledi.
CANKÖY’DE ŞEHİTLER İÇİN MEVLİT OKUNDU
Bakan Yılmaz ve beraberindekiler, Zara’daki temasların ardından Gölova’yı ziyaret etti. Gölova Canköy’deki Kazım Ayan Mesire alanında şehitler için düzenlenen mevlit programına katılan Bakan Yılmaz’ı ilçe halkı Türk bayrakları ile karşıladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından başlayan programda Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından Mevlidi Şerif okundu.
Daha sonra kısa bir selamlama konuşması yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, programın düzenlenmesinde emeği geçen Gölova İlçe Kaymakamlığı ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.
Gölova’daki temaslarının ardından Suşehri’ne geçen Bakan Yılmaz’ı burada da coşkulu bir kalabalık karşıladı. Beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte, 15 Temmuz’dan bugüne demokrasi nöbetinin sürdüğü İlçe Meydanı’nda düzenlenen programa katılan Bakan Yılmaz halka hitap etti. Kur’an-ı Kerim tilaveti ve okunan duaların ardından konuşan Bakan Yılmaz, 15 Temmuz’daki darbe girişiminin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın dik duruşu ve milletin iradesi ile önlendiğinin bir kez daha altını çizdi. Vatan için gözünü kırpmadan tankın, tüfeğin önüne çıkarak şehit düşen tüm vatandaşları rahmet ve minnetle anan Bakan Yılmaz, bu uğurda yaralanarak gazi olan tüm vatandaşlara ise acil şifalar diledi.
“BÖLÜNECEĞİMİZİ SANDILAR, BİRLEŞTİK
KORKACAĞIMIZI SANDILAR, DEVLEŞTİK”
Suşehri’ndeki temaslarının ardından Koyulhisar’a geçen Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, ilçe meydanında vatandaşlarla buluştu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda Kur’an-ı kerim tilaveti gerçekleştirildi. Burada da kısa bir selamlama konuşması yapan Bakan Yılmaz, Türkiye’nin tüm mazlum milletlerin ve Türk halkının duaları ile bu darbe girişiminin üstesinden geldiğini belirtti.
Bakan Yılmaz, şu şekilde konuştu:
“Onlar bizim bölüneceğimizi sandılar, birleştik. Onlar bizim iki uçak uçunca, bir silah sıkılınca, helikopterler tarayınca korkacağımızı sandılar, devleştik. Ankara’da söylüyorlar; ‘alçaktan uçan uçağı eliyle yakalamak için çatılara çıkan insanları gördük’ diyorlar. İşte bu devleşmektir. Vatanı için can veren, evladına özgür ve bağımsız bir Türkiye bırakmak için kendi canından vazgeçen insanların olduğunu gördü yedi düvel. Allah’a hamdolsun. Biz bunu biliyorduk. Çanakkale’de, Sakarya’da, Kut’ül Amare’de de her yerde gördük.”
 
Bakan Yılmaz, programın ardından İlçe Kaymakamlığını ziyaret etti. Yılmaz, ziyaretin ardından Karayolu ile Ankara’ya gitti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakani-ismet-yilmaz-quotbolunecegimizi-sandilar-birlestik-korkacagimizi-sandilar-devlestikquot/icerik/1525 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.