Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Sivas’ta çeşitli temaslarda bulundu.

Bakan Yılmaz ve Bakan Çelik, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolü ile birlikte ilk olarak Sivas Valisi Davut Gül’ü makamında ziyaret etti. Bakan Çelik, ziyaret sırasında Valilik şeref defterine duygu ve düşüncelerini yazarak imzaladı. Bakan Yılmaz, Bakan Çelik ve beraberindekiler daha sonra Sivas Valisi Davut Gül ile bir süre sohbet etti. Bakan Yılmaz, Bakan Çelik ve protokol üyeleri daha sonra Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın’ı ziyaret etti. Başkan Aydın, burada kısa bir selamlama konuşması yaparak ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakan Yılmaz ve Bakan Çelik daha sonra, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun ile birlikte AK Parti İl Başkanlığı’nı ziyaret ederek burada AK Parti İl Başkanı Av. Ziya Şahin ve diğer parti yöneticileri ile bir araya geldi.
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ve beraberindeki protokol üyeleri kentte son olarak Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız’a ziyarette bulundu.  Bakan Yılmaz ve Bakan Çelik, ziyaretin ardından kurum personeli ile bir araya geldi. Burada konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta tarım ve hayvancılığın en iyi noktaya gelmesi için gereken çalışmaları yapıldığını söyledi. Sivas’ta hizmete giren Et Entegre Tesisine değinen Bakan Yılmaz, “Sivas’ta tarım ve hayvancılığın canlandırılması için mutlaka Et ve Süt Kurumu’nun Sivas’a kazandırılması gerekiyordu. Biz, öncelikle hükümetlerimize teşekkür ediyoruz. Sivas denildiğinde gereken ödenekler ivedilikle aktarıldı. Valimiz koordinesinde İl Özel İdaresindeki arkadaşlarımız Sivas’ın bu talebini en kısa sürede gerçekleştirdiler.” Dedi. Sivas’ın da Türkiye’nin de tarımının çok daha iyiye gideceğini belirten Bakan Yılmaz, “Neden? Çünkü nasıl bakarsanız öyle sonuç alırsınız. Ne kadar destek verirseniz o kadar karşılık alırsınız. İnşallah Faruk Çelik Bakanımız döneminde Türk tarımı, Türk Çiftçisi eskiye kıyasla bir adım daha ileride olacak. Biz hep şunu söylüyoruz. Gerçekten çok şeyi çözdük. Her şeyi çözmedik. Her şeyi çözsek bize ihtiyaç kalmaz. Ama insanın olduğu yerde ihtiyaç bitmez. Dolayısıyla yapmadıklarımız, hala yapılması gerekenler var. İnşallah birlik beraberlik içerisinde kardeşliğimizi güçlendirerek, birliğimizi artırarak, kusurları değil, iyi yönleri görerek 21. Yüzyıla beraber yürürsek, farklılıklarımızı tehdit olarak değil de zenginlik olarak görürsek inşallah Türkiye’nin geleceği bugünden daha iyi olacak. Daha iyi günler, henüz yaşamadıklarımız. Daha iyi sözler henüz söylemediklerimiz. İnşallah el birliği içerisinde 21. Yüzyıla barış ve kardeşlik içerisinde yol alacağız. Bunda da her bir kardeşimizin, 79 milyonun çok büyük katkısı olacaktır” ifadelerini kullandı.
Bakan Yılmaz’ın ardından konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise “Uzun yıllar Türk tarımında hizmet yapan, görev yapan, taş üstüne taş koyan her kim var ise hepsine teşekkür ediyorum. Türk tarımı politika malzemesi yapılacak bir konu değil. 79 milyonun geleceğini ilgilendiren bir alan. Tarımda geldiğimiz nokta küçümsenecek bir nokta değil. Desteklerde yıllık 1,8 milyar destek verilirken şimdi bu dönem içerisinde yıllık 12 milyar, ama toplamda 90 milyarlık bir destek sağlanmış. Bunlar önemli fakat her şeyin mükemmel olması mümkün değil.  Ne kadar mükemmeli gerçekleştirmeye çalışırsanız çalışın mutlaka bir eksiği olacaktır. Biz bu eksiklikleri azaltmak, minimize etmek için büyük bir gayret içerisindeyiz. Tarım Bakanı olduktan sonra darbe girişimi de dâhil birçok sıkıntılar yaşandı. Gerçekten 4-5 ayımızın bu çalkantılarla geçtiğini de dikkate alırsanız 1 yıl içerisinde gece gündüz demeden çok önemli kararlar aldığımız kanaatindeyim. Sayın bakanımızla, milletvekillerimiz, valimiz ve belediye başkanımızla da konuştuk. Sivas’a daha sık geleceğiz, çünkü burası bir tarım ve hayvancılık kenti. Burada daha çok görüşeceğiz.” İfadelerini kullandı.
 
Bakan Çelik, daha sonra personele iş verimi, hizmet kalitesinin artırılması, iş ve işlemlerin hızlandırılması yönünde önemli mesajlar verdi. Programın sonunda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Seyit Yıldız Bakan Yılmaz ve Bakan Çelik’e çeşitli hediyeler takdim etti. Bakan Yılmaz, Bakan Çelik ve protokol üyeleri daha sonra kurum personeli ile hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakani-ismet-yilmaz-gida-tarim-ve-hayvancilik-bakani-faruk-celik-ile-birlikte-sivasta-cesitli-temaslarda-bulundu/icerik/1630 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.