Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Sivas’ta hizmete giren Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinasının ilk kesim törenine katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Sivas’ta hizmete giren Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinasının ilk kesim törenine katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Sivas’ta hizmete giren Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinasının ilk kesim törenine katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Sivas’ta hizmete giren Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinasının ilk kesimi ile genç çiftçilerin desteklenmesi projesi kapsamında hibe hayvan dağıtımı programına katıldı.
Ulaş Kovalı mevkiindeki kombina binasının bahçesinde gerçekleştirilen törene Bakan Yılmaz ve Bakan Çelik’in yanı sıra üst düzey bakanlık yetkilileri, Sivas Valisi Davut Gül, AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolünün önde gelen isimleri katıldı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Programda konuşan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, tarım ve hayvancılık alanında Sivas’ta gerçekleştirilen desteklemelere değindi. Sivas’ta tarım ve hayvancılık alanında önemli gelişmeler yaşandığını belirten Bakan Yılmaz, ülke tarımının da iyi bir noktaya geldiğinin altını çizdi.
Bakan Yılmaz; “Büyükbaş hayvan sayımız 2002´ye kıyasla arttı. 2002´de 9 milyon 900 bin büyükbaş hayvanımız varken, 2016´da 16 milyonda. Küçükbaş hayvan sayısı 2002´de 32 milyonken 2016´da 44 milyon. Süt ve et üretimi de arttı.” Dedi. Bakan Yılmaz, tarım ve hayvancılık alanında Sivas’ın yararlandığı desteklemelere de değinerek, bu konuda desteklerini esirgemeyen Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’e teşekkür etti. Yılmaz, Sivas’a kazandırılan Et ve Süt Kurumu Sivas Kombinası’nın da kente hayırlı uğurlu olmasını dileyerek, kombinanın aynı zamanda istihdama da önemli bir katkı sağladığının altını çizdi.
Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ise konuşmasında tarımda kalkınma olmadan diğer alanlarda kalkınmayı başarmanın mümkün olmadığını söyledi. Bakan Çelik; “Televizyon olmadan, cep telefonu olmadan olur ama sofranıza ekmek, zeytin, peynir gelmiyorsa, yani sizi ayakta tutan gıda, yani tarım ayakta değilse, sizin ayakta kalmanız mümkün değildir. Onun için tarımın öneminin her gün arttığını bilerek çalışmalarımızı ona göre sürdürmemiz gerekiyor” dedi.
Tarım ve hayvancılıkla ilgili bazı rakamsal verileri de paylaşan Bakan Çelik, ülkenin tarım alanında geldiği son noktayı değerlendirdi. Bakan Çelik, tarım ve hayvancılık alanındaki desteklemeleri sürdürmeye devam edeceklerini de söyledi.
Bakan Yılmaz ve Bakan Çelik, konuşmaların ardından beraberindeki protokol üyeleri ile birlikte Sivas Kombinasının ilk kesimi ile genç çiftçilerin desteklenmesi projesi kapsamında hibe hayvan dağıtımını gerçekleştirdi. Programda ayrıca kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesine yönelik hibe almaya hak kazanan yatırımcılara temsili çek dağıtım töreni gerçekleştirildi.
 
Yatırımcılara temsili çeklerini Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile AK Parti Sivas Milletvekilleri Hilmi Bilgin ve Selim Dursun takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakani-ismet-yilmaz-gida-tarim-ve-hayvancilik-bakani-faruk-celik-ile-birlikte-sivasta-hizmete-giren-et-ve-sut-kurumu-sivas-kombinasinin-ilk-kesim-torenine-katildi/icerik/1631 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.