Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ta Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanlığı tarafından düzenlenen iftar programına katıldı. Havayolu ile kente gelen Bakan Yılmaz’ı Sivas Nuri Demirağ Havaalanı’nda Sivas Valisi Davut Gül, Belediye Başkanı Sami Aydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve il protokolünün önde gelen isimleri karşıladı.
Kentte ilk olarak bazı ziyaretlerde bulunan Bakan Yılmaz daha sonra, Cumhuriyet Üniversitesi Çok Amaçlı Salonda düzenlenen iftar programında Sivaslı Esnaf ve Sanatkârlarla bir araya geldi. İftar yemeğinin ardından kısa bir selamlama konuşması yapan SESOB Başkanı Beşir Köksal, Bakan Yılmaz ve protokol üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.
“BİR VE BERABER OLURSAK TÜRKİYE DAHA GÜÇLÜ OLACAK”
Köksal’ın ardından konuşan Milli Eğitim Bakan Yılmaz, Ramazan ayının birlik, beraberlik ve kardeşlik ayı olduğunu belirtti. “Bir ve beraber olursak Türkiye daha güçlü olacak” diyen Bakan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“Ramazanlar birlik, beraberlik, kardeşlik, dayanışma günüdür. Orucun esas amacı birliği, beraberliği, kardeşliği sosyal barışı sağlamaktır. Dolayısıyla birlik beraberliğin sağlandığı oranda oruç amacına ulaşmış olur. İşte iftar sofraları o birlik ve beraberliğin pekiştirildiği yerlerdir. Yine teravihler, Kadir Gecesi o birlik ve beraberliğin pekiştiği anlardır. Bayramlar da o birlik ve beraberliğin nihai doruk noktasına çıktığı günlerdir. Biz ne yapacağız? Kardeşliğimizi artıracağız, hakka hukuka riayet edeceğiz. Biz bir ve beraber olur isek işte o zaman Türkiye daha güçlü olacak, daha çok büyüyecek. Türkiye’nin en büyük sıkıntısı yoksulluk ve cehalet… O yoksulluk ve cehaleti daha kısa zamanda kesinlikle yeneriz.
 Türkiye’nin 2017 yılı son çeyreğinde büyüme rakamı yüzde 5’tir. Bu yüzde 5 rakamına dünyada ulaşan bir kaç ülke var. Avrupa’da böyle bir ülke yok. Çin, Hindistan, Türkiye var. Bizden sonra Endonezyalı kardeşlerimiz geliyor. Biz bunu nasıl sağladık, bu kadar ateş çemberinin ortasında olmamıza rağmen? Birlikle ve beraberliğimizle… Allah’a hamt olsun 80 milyon kardeşimiz farklı mezhepte, farklı inançta, farklı görüşte, farklı partilere oy vermiş olabilir ama ortak temel değerler olduğunda, nedir o? Vatandır, bayraktır, millettir… Hepsi bir araya gelmesini biliyor. Hepsi gerekirse bu uğurda can vermek sırrına ermiş. Dolayısıyla da böyle bir milletin temsilcileri olarak ne kadar gurur duysak azdır. İnşallah önümüzdeki dönemde bu birlik ve beraberliğimiz devam ederse biz çok daha iyi bir Türkiye’yi evlatlarımıza birlikte bırakacağız.”
 
Sivas Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın iftar duası yaptığı programda, Kur’an-ı Kerim tilaveti, ilahiler ve semazen gösterisine yer verildi. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakani-ismet-yilmaz-sivasta-esnaf-ve-sanatkarlar-odalari-birligi-sesob-baskanligi-tarafindan-duzenlenen-iftar-programina-katildi/icerik/2049 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.