Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sivas’ta İl Milli Eğitim Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sivas’ta İl Milli Eğitim Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Sivas’ta İl Milli Eğitim Müdürleri İle Bir Araya Geldi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 81 ilin Milli Eğitim Müdürleri ile Sivas’ta bir araya geldi. Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 4 Eylül Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği Kongre ve Etnografya Müzesinde düzenlenen programa Valimiz Salih Ayhan, TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanı ve Sivas Milletvekili İsmet Yılmaz, Sivas Milletvekilleri Semiha Ekinci, Habib Soluk, Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, bakanlık bürokratları ve il protokolünün önde gelen isimleri katıldı.
Bakan Selçuk ve protokol üyeleri toplantı öncesinde 4 Eylül Sivas Kongresi’nin temsili olarak canlandırılmasını izledi. Tarihi kongre binasının koridorlarında başlayan temsili canlandırma, Sivas Kongresi’nin gerçekleştirildiği salonda devam etti.
Tarihi kararların alındığı kongre salonunda gerçekleştirilen toplantıda il müdürlerine hitap eden Bakan Selçuk, 100 yıl önce Sivas Kongresi ile Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı tarihi Sivas Lisesi binasında eğitim değerlendirme toplantısını gerçekleştirmenin heyecanını taşıdığını ifade etti.
Bakan Şelçuk, “Bizim mutat olarak il müdürlerimizle toplantımız oluyor ama Sivas Kongresi’nin 100’üncü yılı bizim açımızdan çok önemli. Milli Mücadelemizin başladığı, bütün ruhuyla, ruhaniyetiyle bu konuyu hissettiğimiz bir mekan olarak Sivas’ta, bu binada bulunuyor olmanın ayrı bir değeri var. Eğitimimizin, eğitimle ilgili bakış açımızın tazelenmesi ve hizamızı, niyetimizi gözden geçirmek için bu binada bütün hatıralarımızı yeniden tefekkür ve tezekkür edip, arkadaşlarımızla değerlendirmeler yapıp, milli eğitim konularını istişare etmek için bulunuyoruz. Bu istişarenin Milli Mücadelemizle ile bağlantısının kuvvetli bir şekilde hissedilmesini sağlamak için böyle bir tercihte bulunduk.” İfadelerini kullandı.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakani-ziya-selcuk-sivasta-il-milli-egitim-mudurleri-ile-bir-araya-geldi/icerik/3741 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.