Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz Sivas´ta aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz Sivas´ta aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz Sivas´ta aday öğretmenlerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz, Sivas Öğretmenevinde Aday Öğretmenlerle bir araya geldi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) programı doğrultusunda 81 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Aday Öğretmen Yetiştirme Süreci” kapsamında Sivas’ta çeşitli programlara katılan aday öğretmenler bu kez, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz ile sohbet etme imkânı buldu. Programa Bakan Yılmaz’ın yanı sıra Sivas Valisi Âlim Barut, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz ve il protokolünün önde gelen isimleri de katıldı.
 “BAŞARILI OLMAK İSTİYORSANIZ
MESLEĞİNİZİ SEVECEKSİNİZ”
Aday öğretmenlerle bir süre sohbet eden Bakan Yılmaz, önemli tavsiyelerde bulundu. Öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğunu belirten Bakan Yılmaz, şu ifadeleri kullandı:
“Eğer başarılı olmak istiyorsanız mesleğinizi seveceksiniz. Mesleğinizi sevmeden başarılı olmanız mümkün değil. Benim ablam da emekli öğretmendir. Daha önceki bakanımız Nabi Avcı’nın söylediği gibi bakanlar unutulur ama öğretmenler unutulmaz. Herkes ilkokul öğretmenini hatırlar ama o dönem ki milli eğitim bakanını hatırlamaz. Sizler insan yetiştireceksiniz. Bu nedenle mesleğimizi sevmemiz ve layıkıyla yerine getirmeniz gerekir. Nobel ödüllü Aziz Sancar’ın ‘hangi mesleği yapmak istersiniz’ sorusuna verdiği ‘öğretmenlik mesleği’ cevabı da bu mesleğin önemine ışık tutmaktadır.” İfadelerini kullandı.
“GİTTİĞİNİZ YERLERE SEVGİ GÖTÜRÜN”
Öğretmenlerin, geleceğe ve gelecek nesillere yön vereceğini belirten Bakan Yılmaz, “Bu nedenle sizlere büyük görev düşüyor” dedi.
Bakan Yılmaz, sözlerini şu ifadelerle noktaladı:
“Hepiniz farklı bölgelere gideceksiniz, gittiğiniz yerlere sevgi götürün. Sevgi, saygı olmadan hiçbir meslekte başarılı olamazsınız. Gelecek nesle siz şekil vereceksiniz. Onları tıpkı bir hamur gibi şekillendireceksiniz. Geleceğin yöneticilerini sizler yetiştireceksiniz. Bu yüzden sizlere çok büyük görev ve sorumluluk düşmektedir. Kutsal bir mesleğe talip oldunuz, Allah yardımcınız olsun. Allah yüzünüzü ak eylesin.”
Bakan Yılmaz’ın ardından söz alan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise “Aday öğretmenlik süreci üç gün ders içi, bir gün okul içi ve bir gün okul dışı faaliyet olarak devam etmektedir. Bu sürece tabi ilimizde 323 aday öğretmen bulunmaktadır. Dün Sayın Valimiz aday öğretmenlerimizle bir araya gelmişti. Bugün de sizler geldiniz. Katılımınız ve değerli vakitlerinizi ayırdığınız için teşekkür ederiz.” İfadelerini kullandı.
 
Programın sonunda aday öğretmenlerden Gülşah Bilgiç, Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’a tüm meslektaşları adına çiçek takdim etti. Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise günün anısına Bakan Yılmaz’a tablo hediye etti. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakanimiz-ismet-yilmaz-sivasta-aday-ogretmenlerle-bir-araya-geldi/icerik/1445 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.