Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktası Tanıtım Programı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Katılımı İle Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktası Tanıtım Programı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Katılımı İle Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Eğitim Bilişim Ağı (EBA) Destek Noktası Tanıtım Programı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un Katılımı İle Gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Corona Virüs (Covid-19) Salgını sürecinde uzaktan eğitim olanaklarından yararlanamayan öğrenciler için 81 il de EBA Destek Noktaları oluşturuldu. Bilgisayar ve internet erişimi bulunmadığı için uzaktan eğitim olanaklarından yararlanamayan öğrencilerin faydalanacağı EBA Destek Noktaları için tanıtım programı düzenlendi.
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un katılımı ile gerçekleştirilen programda aralarında Sivas’ın da bulunduğu bazı illerdeki EBA Destek Noktalarına canlı bağlantı gerçekleştirildi.
Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, programa Elçibey İmam Hatip Ortaokulunda oluşturulan EBA Destek Noktasında katıldı.
Valimiz Ayhan, programda canlı bağlantı üzerinden Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a Sivas’taki EBA Destek Noktaları ile ilgili bilgi verdi.
33’ü il merkezinde olmak üzere 86 okulda oluşturulan EBA Destek Noktalarında öğrencilerin uzaktan eğitim imkânlarından faydalanacaklarını belirten Ayhan, “Sivas’ımızın çok güçlü bir altyapısı var. Fiziki ve teknolojik altyapımız harikulade. İl Genelinde toplamda 86 okul Bin 529 bilgisayarla EBA Destek Noktalarında çocuklarımız eğitim imkânlarından faydalanacak. İnşaallah kamu kurum ve kuruluşlarımızla, özel idaremiz ve belediyelerimizle interneti olmayan çocuklarımıza bu imkânı sunmak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Hakikaten Sivas’ımız sizlerin de desteği ile bu minvalde iyi bir süreç yönetiyor.” Dedi.
Ayhan’a teşekkür eden Bakan Selçuk ise; “Elbette biz bunu sadece EBA Destek Noktası olarak düşünmüyoruz. Öğrencilerimize internet paketleri, cihaz desteği, televizyon desteği gibi çok yönlü olarak bu desteği sürdürüyoruz ve daha da sürdürmeye devam edeceğiz. Ama genel olarak baktığımda erişilemeyen hiçbir öğrencimizin kalmaması için yapılan bu faaliyetler gerçekten çok sevindirici.” ifadelerini kullandı.
Valimiz Salih Ayhan ve Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, programın ardından EBA Destek Noktasına gelerek uzaktan eğitim alan öğrencilerle sohbet etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakanligi-egitim-bilisim-agi-eba-destek-noktasi-tanitim-programi-milli-egitim-bakani-ziya-selcukun-katilimi-ile-gerceklestirildi/icerik/4247 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.