Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından İngilizce Öğretmenlerinin Mesleki Gelişimine Katkı Sağlamak Amacıyla Sivas’ta Düzenlen “Innovative Approaches for ELT-Young Learners” Programı Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından İngilizce Öğretmenlerinin Mesleki Gelişimine Katkı Sağlamak Amacıyla Sivas’ta Düzenlen “Innovative Approaches for ELT-Young Learners”  Programı Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı Tarafından İngilizce Öğretmenlerinin Mesleki Gelişimine Katkı Sağlamak Amacıyla Sivas’ta Düzenlen “Innovative Approaches for ELT-Young Learners” Programı Başladı.

MEB 2023 Vizyon hedefleri kapsamında İngilizce öğretmenlerinin dil yeterliliklerinin arttırılması, 21. yüzyıl becerilerine yönelik yeni öğretim araçlarının geliştirilmesi, bu alanda teknoloji kullanımının etkinleştirilmesi ve dil öğretiminde yaş gruplarına uygun etkileşimli yöntemlerin yaygınlaştırılması amacıyla başlatılan; “Innovative Approaches for ELT-Young Learners” programı başladı.
Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü Eğitim Bilişim Ağı Koordinesinde Sivas’ta düzenlenen programa; MEB Bakan Yardımcısı Danışmanı Asuman Selçuk, Şube Müdürümüz Ayhan Bülbül, bakanlık temsilcileri, farklı üniversitelerden eğitmenler ile Sivas-Çankırı-Çorum-Kırıkkale-Kırşehir-Nevşehir-Tokat-Yozgat illerinden ilkokul ve ortaokullarda görev yapan İngilizce öğretmenleri katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını Şube Müdürümüz Ayhan Bülbül yaptı. Bülbül, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da büyük önem verdiği programının Sivas’ta düzenlenmesinden büyük mutluluk duyduğunu belirterek, tüm katılımcılara teşekkür etti. Bülbül’ün ardından konuşan MEB Bakan Yardımcısı Danışmanı Asuman Selçuk ise “Innovative Approaches for ELT-Young Learners” programı hakkında bilgiler verdi. Selçuk, Mesleki gelişim programın 5 gün  süreceğini belirtti.
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-bakanligi-tarafindan-ingilizce-ogretmenlerinin-mesleki-gelisimine-katki-saglamak-amaciyla-sivasta-duzenlen-innovative-approaches-for-elt-young-learners-programi-basladi/icerik/3803 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.