Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Cumhuriyet Üniversitesi, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetlerinde İşbirliği Yapacak.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Cumhuriyet Üniversitesi, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetlerinde İşbirliği Yapacak.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Cumhuriyet Üniversitesi, Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetlerinde İşbirliği Yapacak.

Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü İle Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Arasında Hayat Boyu Öğrenme Faaliyetleri İşbirliği Protokolü imzalandı. MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürü Nezir Gül İle Cumhuriyet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında Sivas’ta yürütülen Hayat Boyu öğretme faaliyetlerinde işbirliği yapılacak.
 Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı ve CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, protokol kapsamında bir araya gelerek gerçekleştirilmesi planlanan çalışmalar üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Rektörlük makamında gerçekleştirilen toplantıya CÜ Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Aksu da katıldı. Protokol hakkında bilgi veren Milli Eğitim Müdürümüz Ebubekir Sıddık Savaşçı, “Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğümüz ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi arasında imzalanan işbirliği protokolü kapsamında müdürlüğümüz ve üniversitemiz hayat boyu öğrenme faaliyetlerinde işbirliği yapacak. Bu doğrultuda; saha çalışmalarında birlikte hareket edilmesi, kurumlar arasında akademik birikimin aktarılması, bilimsel araştırma projelerinin yapılması ve yürütülmesi, geleneksel el sanatlarının yaşatılması ve bu alanda ortak arşiv oluşturulmasına ve geliştirilmesine yönelik işbirliği yapılacak. Aynı zamanda gıda ve su sektöründe çalışanlar için hijyen eğitimi düzenlenecek.” Dedi.
Savaşçı, protokolün hayırlı uğurlu olmasını diledi.
CÜ Rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız de kurumlar arası işbirliğinin önemine vurgu yaparak Cumhuriyet Üniversitesi ve müdürlüğümüz arasında yürütülecek ortak çalışmaların geleneksel sanatların yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması ile hayat boyu öğretme faaliyetlerine önemli katkılar sağlayacağına inandığını söyledi.
Yıldız ve Savaşçı daha sonra protokol kapsamında gerçekleştirilecek çalışmalar üzerinde görüş alışverişinde bulundu.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-ile-cumhuriyet-universitesi-hayat-boyu-ogrenme-faaliyetlerinde-isbirligi-yapacak/icerik/3961 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.