Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğü arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğü arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile İl Müftülüğü arasında “Eğitimde İşbirliği Protokolü” imzalandı.

İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’ın makamında gerçekleştirilen imza törenine Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve Milli Eğitim Şube Müdürümüz Fehmi Tutkun katıldı.
Sivas’ta eğitim-öğretimin kalitesi ve niteliğini artırmak için kamu kurum ve kuruluşlarıyla işbirliği yapıldığını belirten Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, din öğretiminde hem öğrenci hem de öğretmenlerin bilgi ve donanımlarının artırılması amacıyla Sivas İl Müftülüğü ile “Eğitimde İşbirliği” protokolü imzaladıklarını söyledi. Altınsoy, kendilerine gereken desteği sağlayan İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan’a teşekkür etti. İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan ise, eğitim-öğretim alanında yapılan işbirliğinin önemine dikkat çekerek, bu kapsamda üzerlerine düşen her türlü katkıyı sağlamaya hazır olduklarının altını çizdi. Balkan, protokolün hayırlı uğurlu olmasını diledi.
Konuşmaların ardından Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve İl Müftüsü Recep Şükrü Balkan, “Eğitimde İşbirliği” protokolünü imzaladı.
 
Protokol ile resmi ve özel öğretim kurumlarında eğitim gören öğrencilere milli, manevi, ahlaki, insani ve kültürel değerlerin kazandırılması hedefleniyor. Bu kapsamda imam hatip öğrencilerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça ve İHL meslek dersi öğretmenlerinin mesleki gelişimlerine katkı sağlayacak eğitim faaliyetlerine destek verilmesi, din görevlilerinin mesleki gelişimleri, din eğitim ve öğretiminde bilgi ve tecrübe paylaşımları kapsamında öğretmen ve okul yöneticileriyle işbirliği yapılması hedefleniyor. 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-ile-il-muftulugu-arasinda-8220egitimde-isbirligi-protokolu8221-imzalandi/icerik/1693 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.