Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Liseler Arası Bilgi Yarışması´nın finali yapıldı. Yarışmanın birincisi Kangal Çetinkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Liseler Arası Bilgi Yarışması´nın finali yapıldı. Yarışmanın birincisi Kangal Çetinkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen Liseler Arası Bilgi Yarışması´nın finali yapıldı. Yarışmanın birincisi Kangal Çetinkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi oldu.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 2015-2016 eğitim-öğretim yılı Liseler Arası Genel Kültür Bilgi Yarışmasının finali Fidan Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Valilik Özel Kalem Müdürü Alper Duran, İl Sosyal Etüt Proje Müdürü Murat Kıral, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Harun Tan, Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz Mücahit Gül ve Ayhan Bülbül ile öğretmen, öğrenci ve çok sayıda vatandaş katıldı.
“TÜM ÖĞRENCİLERİMİZİ
TEBRİK EDİYORUM”
Yarışma programı öncesinde Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, kısa bir selamlama konuşması yaptı. Sözlerine Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen bazı projelere değinerek başlayan Altınsoy, finali gerçekleştirilen bilgi yarışmasının da bu projeler arasında önemli bir yerinin olduğunu söyledi.
Altınsoy; “Sivas yazarlarıyla buluşuyor projemiz kapsamında 2015-2016 dönemi için 30 yazarımızı getirdik ve öğrencilerimizle buluştururken bunun yanı sıra binlerce kitabı da öğrencilerimizle buluşturduk. Ayrıca “Onlar da Buradaydı” projemizle okullarımızdan mezun olmuş, şuan önemli kademelerde bulunan isimleri de okullarımıza getirerek öğrencilerimize, özgüven aşılamaya, ufuklarını açmaya çalıştık. Bunda da çok güzel sonuçlar elde ettik. Bugün de yine burada bu projelerden birisi olan bilgi yarışmasının finalindeyiz. Bu bilgi yarışmasına kolay gelinmedi. 92 tane okulumuz aralarında elene elene en son üç okulumuz finale kaldılar. Ben bu üç okulumuzu en başta tebrik ediyorum. Bugün buraya gelmeleri başlı başına bir başarıdır. Burada birinci, ikinci, üçüncü olmak önemli değildir. Mutlaka her yarışmanın birincisi, ikincisi, üçüncüsü olacaktır. Bu kadar okul arasından bu öğrencilerimiz başarıyla çıkarak gelmişler. Ben bu öğrencilerimizi ve onları hazırlayan öğretmenlerimizi tebrik ediyor, tüm emeği geçenlere de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.
FİNAL HEYECANI YAŞANDI
Altınsoy’un konuşmasının ardından Liseler Arası Genel Kültür Bilgi Yarışmasının finali gerçekleştirildi. Oldukça çekişmeli geçen, yarışmada jüri tarafından yapılan değerlendirmede Kangal Çetinkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi 90 puanla birinci olurken. 80’er puanda kalan Mustafa Kemal Atatürk Sağlık Meslek Anadolu Lisesi ve Selçuk Anadolu Lisesi ikinci ve üçüncülük için, ek sorularla yarışmaya devam etti. Yarışmanın sonunda Mustafa Kemal Atatürk Sağlık Meslek Anadolu Lisesi ikinci, Selçuk Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy yarışmanın birincisi olan Kangal Çetinkaya Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri başta olmak üzere yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik etti.
 
Yarışmada dereceye giren öğrencilere, Valilik Özel Kalem Müdürü Alper Duran, İl Sosyal Etüt Proje Müdürü Murat Kıral ve AK Parti Kadın Kolları Başkanı Semiha Ekinci tarafından Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan çeşitli hediyeler takdim edildi. Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından ayrıca, birinci olan okul hesabına 2 bin, ikinci olan okul hesabına bin 500, üçüncü olan okulun hesabına ise 1000 TL’lik para ödülü yatırılacak.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-tarafindan-duzenlenen-liseler-arasi-bilgi-yarismasinin-finali-yapildi-yarismanin-birincisi-kangal-cetinkaya-cok-programli-anadolu-lisesi-oldu/icerik/1434 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.