Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Onlarda Buradaydı” Projesi devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Onlarda Buradaydı” Projesi devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen “Onlarda Buradaydı” Projesi devam ediyor.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Onlarda Buradaydı Projesi devam ediyor. Bu kapsamda Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nde söyleşi programı düzenlendi. 2003 yılında Cumhuriyet Anadolu Lisesi’nden mezun olan Av. Taha Çaykuş’un konuk olduğu programa Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy’da katıldı. Programda, öğrencilik yılları ve meslek hayatı ile ilgili deneyimlerini paylaşan Çaykuş, öğrencilere önemli tavsiyelerde bulundu. Çaykuş, öğrencilerden gelen soruları da cevapladı.
Çaykuş’un söyleşisinin ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise Onlarda Buradaydı Projesinin önemine değindi. Altınsoy; “Hepinizi çok seviyoruz. Hepimiz sizler için buradayız ve sizler için çalışıyoruz. Bugün çok değerli Avukatımız Taha Bey, sizlerle tecrübelerini paylaştı. Sizlere ufuk açmaya çalıştı. Biz bu vesile ile Sivas Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu projede hedeflediğimiz sonuçlara ulaşmış oluyoruz. Diyoruz ki; onlar da buradaydı, bu sıralardan geçtiler, bu hatıraları, tecrübeleri yaşadılar. Allah herkesi farklı yaratmış, yönünü, anlayışını, zekâsını. Neden? Müzisyene de, doktora da avukata da, öğretmene de, hepsine ihtiyaç var.  Herkes doktor olursa fırınlarda ekmeği kim pişirecek? Herkes öğretmen olur ise avukat olarak bizim haklarımızı kim savunacak? Biz her mesleğe saygı duyuyoruz. Biz özellikle buralardan mezun olmuş kişileri sizlerle buluşturuyoruz ki sizler sadece mesleğinizi seçerken buradaki matematiksel formüllerin içerisinde kalmayın, sizden önce buralardan gelmiş geçmiş kişiler nerelerdeler, ne tavsiye ediyorlar bunları görün. Biz, bu vesile ile sizlere ufuk açmaya çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.
Altınsoy konuşmasının ardından programa katılan Av. Taha Çaykuş’a çiçek takdim etti.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-tarafindan-yurutulen-onlarda-buradaydi-projesi-devam-ediyor/icerik/1760 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.