Milli Eğitim Müdürlüğümüz, tercih danışmanlığı çadırını hizmete açtı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz, tercih danışmanlığı çadırını hizmete açtı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz, tercih danışmanlığı çadırını hizmete açtı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğümüz tarafından Kale Camii önündeki alanda hizmete giren tercih danışmanlığı çadırında günlük ortalama 100 kişiye hizmet verilecek.
 
Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım, Şube Müdürlerimiz Fehmi Tutkun ve Ayhan Bülbül ile birlikte tercih çadırının açılışına katıldı.
Tercih çadırından isteyen her öğrenci ve velinin faydalanabileceğini belirten Altınsoy,  TEOG, YGS, LYS tercih işlemlerinde tecrübeli 6 rehberlik öğretmeninin değişimli olarak görev yapacağı tercih çadırının 30 Temmuz’a kadar 12.00-20.00 saatleri arasında hizmet vereceğini söyledi.
Altınsoy; “Çadırımızda ortaokul 8. sınıftan mezun olan ve TEOG sınavlarına giren öğrencilerin aldıkları puan doğrultusunda ilgi ve yeteneklerine uygun liseleri tercih etmeleri için bireysel ve veli danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Ayrıca YGS ve LYS’ye giren 12.sınıftan mezun öğrenciler için de yine aldıkları puanlar doğrultusunda ilgi yetenek ve hedefleri doğrultusunda en uygun üniversite ve bölümü tercih etmeleri için bireysel tercih danışmanlığı yapılmaktadır. Aynı zamanda bu öğrencilerin velilerine de danışmanlık yapılmaktadır. Unutulmamalıdır ki yanlış tercih 1 yıl, yanlış bölüm 4 yıl, yanlış meslek 40 yıl kaybettirir.
Bu nedenle çocuklarımızın doğru tercih yapabilmeleri için uzman rehberlik öğretmenlerimiz vesilesiyle bu çadırı kurarak Sivas’taki öğrencilerimizin en doğru, mesleklerine ve yeteneklerine en uygun alanları tercih etmeleri için çalışıyoruz. Ben emeği geçen, katkısı bulunan bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Altınsoy konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Dursun Yıldırım, Şube Müdürlerimiz Fehmi Tutkun ve Ayhan Bülbül ile birlikte tercih çadırının açılışını gerçekleştirdi.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-tercih-danismanligi-cadirini-hizmete-acti/icerik/2081 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.