Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış AŞ işbirliğinde düzenlenen “Enerji Verimliliği” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış AŞ işbirliğinde düzenlenen “Enerji Verimliliği” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış AŞ işbirliğinde düzenlenen “Enerji Verimliliği” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış AŞ işbirliğinde düzenlenen “Enerji Verimliliği” konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi.
“Enerji Tasarruf Haftası” kapsamında Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Tanzer Erdem, Ticaret İl Müdür Vekili Selim Baş, CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin, ÇEDAŞ Genel Müdürü Ahmet Sait Akboğa, CK Enerji Grubu Stratejik İnsan Kaynakları Direktörü Okan Adahan, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programın açış konuşmasını CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış AŞ Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin yaptı. Enerji tasarrufunun üretimden tüketime kadar günlük yaşam konforundan ve iş gücünden herhangi bir kayıp olmadan, enerjinin akıllıca ve doğru kullanılışı anlamına geldiğine vurgu yapan Tekin, şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemizde son yıllarda rüzgâr, güneş, biogaz ve jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımı artsa da, enerji temini için ayırdığımız bütçe hala ülkemizin en büyük giderlerinin başında gelmektedir. Enerji konusunda dışa bağımlı bir ülke olmamız dış ticaret açığımızın da artmasına neden olmaktadır. Enerji temini için döviz bazında ödediğimiz bedeli düşünür ve ülke ekonomimize etkilerini göz önünde bulundurursak, enerjinin etkin ve verimli kullanılmasının ne derece önemli olduğunu bir kez daha anlamış oluruz.”
“EN UCUZ ENERJİ, TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR”
Tekin’in ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ise enerji tasarrufu ve israf konusunda önemli mesajlar verdi.
Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:
“Ülkemiz ve milletimizin günlük yaşamında önemli bir yeri olan enerjinin başka ülkelerden alınması ekonomimiz için ağır bir yüktür. Yıllık yaklaşık 40 Milyar Doları bulan bu ağır yükü hafifletmek için herkes evde, okulda, iş yerinde enerjiyi tutumlu kullanmaya çalışmalıdır. Unutmayalım ki, dünyadaki savaşların hepsi enerji yüzünden çıkmaktadır. Örneğin, ülkemizin yanı başındaki savaş, petrol yani enerji yüzündendir. 
En ucuz enerji, tasarruf edilen enerjidir.  Tasarrufu yaşam boyu uygulamayı, boşa yanan lambaları söndürmeyi, boşa akan muslukları kapamayı ve elektrikli ev eşyalarımızı enerji israfı oluşturmayacak şekilde kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. “Damlaya damlaya göl olur.” Atasözünden yola çıkarak enerji konusunda yapılacak en küçük tasarrufla bile ülke ekonomimize katkıda bulunmuş olacağımızı unutmamalıyız.
Enerji Tasarruf Haftası kapsamında ilimizde çeşitli etkinlikler düzenlenerek enerji tasarrufu hakkında farkındalık oluşturulmaya çalışıldı. Kısa adı ÇEDAŞ olan Çamlıbel Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi geçen yıl Enerjide Tasarrufun Önemi ve Tasarruf Yöntemleri başlıklı eğitimler yapmış ve öğrencilerimize enerji tasarrufu yöntemleri ile ilgili bilgiler vermişti. 
Bu yıl da yine CK Perakende Satış AŞ yetkilileri okullarımızda ‘Enerji Verimliliği’ konulu resim yarışması düzenleyerek tasarruf konusunda bir farkındalık oluşturulmaya çalıştılar. Ben ödül alsın almasın bu yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyorum.  Ayrıca gerek bilgilendirme seminerleri ile gerekse çeşitli yarışmalar ile öğrencilerimizde farkındalık oluşturmak için ciddi adımlar atan CK Perakende Satış AŞ ve ÇEDAŞ yetkililerimize teşekkür ediyorum. Bizim kadim geleneğimizde israfın haramdır. Peygamberimizin bir hadis-i şerifte: ‘Akarsuyun kenarında bulunsan bile suyu israf etme’  şeklinde bizlere uyarıda bulunduğunu sizler zaten biliyorsunuz. Hepinize israftan uzak, tasarruf dolu bir yıl diliyorum. Enerjiniz bol olsun.”
Daha sonra konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise yarışmada dereceye giren öğrencileri tebrik etti. Özaydın, enerji tasarrufunun önemli bir konu olduğunu belirterek, bu yöndeki çalışmaların genç kuşaklarda farkındalık oluşturması açısından büyük önem taşıdığını söyledi. Özaydın, yarışmanın ve programın düzenlenmesinde emeği geçen kişi ve kurumlara teşekkür etti.
Konuşmaların ardından Enerji Tasarrufu konulu resim yarışmasında dereceye giren öğrenciler için ödül töreni düzenlendi. Yarışmada 1. olan Behrampaşa Ortaokulu öğrencisi Beste Kırıktaş’a tam altın, 2. olan Kanuni Ortaokulu öğrencisi Buse Çiçek’e yarım altın ve 3. olan Durdulu Ortaokulu öğrencisi Hatice Kaleli’ye çeyrek altın takdim edildi. Öğrenciler ödüllerini Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy ve CK Çamlıbel Elektrik Perakende Satış A.Ş. Genel Müdürü İbrahim Yalçın Tekin tarafından takdim edildi.
Kanuni Ortaokulu öğrencisi Fatmanur Erdem, Gazi Mustafa Kemal Ortaokulu öğrencisi Ömer Osman Yeniyapan ve Kazım Karabekir Paşa İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Şura Işık’a ise mansiyon ödülü verildi.

 
 

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-ve-ck-camlibel-elektrik-perakende-satis-as-isbirliginde-duzenlenen-enerji-verimliligi-konulu-resim-yarismasinda-dereceye-giren-ogrenciler-icin-odul-toreni-duzenlendi/icerik/2384 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.