Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Velilere Ücretsiz ve online psikolog desteği sağlayan “Veli Rehberlik Hizmeti Projesi”ni hayata geçirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Velilere Ücretsiz ve online psikolog desteği sağlayan “Veli Rehberlik Hizmeti Projesi”ni hayata geçirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Velilere Ücretsiz ve online psikolog desteği sağlayan “Veli Rehberlik Hizmeti Projesi”ni hayata geçirdi.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzün hayata geçirdiği proje ile velilere online danışmanlık hizmeti veriliyor. AR-GE birimimiz tarafından hazırlanan “Veli Rehberlik Hizmeti Projesi” kapsamında veliler, http://sivasarge.meb.gov.tr/vrh/ internet adresi üzerinden üye olup, gönüllü rehber öğretmenlere sorular yöneltebiliyor.
 
Proje hakkında değerlendirmelerde bulunan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy; “Projemiz sayesinde ilimiz genelinde bulunan resmi ve özel, okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise çağındaki çocuklarımızın anne ve babalarına, çocuğunun eğitim-öğretim yaşantısı ya da gelişim dönemi problemleriyle ilgili danışmanlık hizmeti veriyoruz. Bu doğrultuda velilerimizi online bir sistem üzerinden alanında uzman rehber öğretmenlerimizle buluşturuyoruz. Anne ve babalar bu sayede, çocuklarıyla doğru ve etkili bir iletişim içerisinde onların beklenti ve ihtiyaçlarını anlayarak sorunlarına pedagojik çözüm yolu bulabilecek, çocukluk döneminde yaşanabilecek zorlukların önüne geçerek onların sağlıklı, özgüven sahibi ve başarılı bireyler olmaları sağlanacak.” İfadelerini kullandı. 
Sisteme şuana kadar bin 315 velinin kayıt yaptırdığını belirten Altınsoy, bu sayının her geçen gün arttığını belirtti. Velilerin sistem üzerinden yönelttiği sorulara en kısa sürede cevap verildiğini belirten Altınsoy, projede 24 psikolog danışman ve rehber öğretmenin gönüllü olarak hizmet verdiğini söyledi.
Altınsoy, şu ifadeleri kullandı:
“Anne ve babalar, http://sivasarge.meb.gov.tr/vrh/ internet sitemiz üzerinden giriş yaparak üyelik işlemlerini tamamladıktan sonra TC kimlik numarası ve belirlemiş oldukları şifreyle sisteme girerek istedikleri zaman ücretsiz ve online olarak psikolojik danışmanlık ve rehberlik destek hizmeti alabiliyorlar. Bugün itibariyle bin 315 velimizin sisteme üye olup sunduğumuz hizmetten faydalanmasını sağladık. Sisteme üye oyan veli sayısı ve soru sayısı sürekli olarak artmaktadır.
Gönüllü 24 psikolojik danışman ve rehber öğretmenimiz de aynı link üzerinde yer alan “Rehber Öğretmen Girişi” sekmesiyle siteme giriş yaparak velilerimizden gelen sorulara en kısa sürede bilimsel ve pedagojik olarak çözüm üreterek, anne-babaların çocuklarıyla doğru ve etkili bir iletişim kurmalarına yardımcı oluyor.
Türkiye’de ilk defa Sivas’ta uygulanan projemiz Milli Eğitim Bakanlığı Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Yönetmeliğini esas alarak, mahremiyet ve gizlilik ilkelerini benimseyerek hizmet vermeye devam ediyor.”
 
Veli Rehberlik Hizmeti Projesi hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için buruya tıklayın

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuz-velilere-ucretsiz-ve-online-psikolog-destegi-saglayan-veli-rehberlik-hizmeti-projesini-hayata-gecirdi/icerik/2346 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.