Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Ortaokullar arası Bilgi Yarışması’nda Çeyrek Final yarışmaları başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Ortaokullar arası Bilgi Yarışması’nda Çeyrek Final yarışmaları başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Ortaokullar arası Bilgi Yarışması’nda Çeyrek Final yarışmaları başladı.

Milli Eğitim Müdürlüğümüzce düzenlenen Kadı Burhaneddin Öğrenci Meclisleri Ortaokullar arası Bilgi Yarışması’nda Çeyrek Final yarışmaları başladı. Selçuk Ortaokulu Salonunda gerçekleştirilen yarışma programına Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Mehmet Başcil, okul müdürleri, öğretmen, öğrenci ve veliler katıldı.
Programda konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, yarışmanın Sivas Belediyesi’nin katkıları ile Kadı Burhanettin Öğrenci Meclisleri Projesi kapsamında düzenlendiğini belirtti. Altınsoy; “Öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve bilgi düzeylerinizi geliştirmek, onlara iletişim becerisi kazandırmak, bilgi, görgü ve birikimlerine katkı sağlamak, özgüvenleri yüksek, kendilerini topluluk içinde ifade edebilen bireyler olarak yetişmelerini sağlamak için bu yarışmayı düzenliyoruz.” Dedi.
Yarışmanın detayları hakkında da bilgi veren Altınsoy, “Yarışmamıza merkez ilçede 80, ilçelerimizde 117 olmak üzere toplam 197 okulumuz katılım sağladı. Bugün burada 32 okulumuz çeyrek final heyecanı yaşıyor. Çeyrek final yarışmalarının ardından 10 okulumuz 17 Nisan günü yarıfinal de yarışacaklar. Yarı finalde başarılı olan 3 okulumuz da 19 Nisanda yarı finalde yarışacaklar. Ben bu yarışmaya katılan öğrencilerimize, yarışmanın düzenlenmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi. Altınsoy, yarışmada dereceye giren öğrencilerin, Sivas Belediyesi tarafından para ödülü ile ödüllendireceklerini de söyledi.
Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise yarışmaya katılan öğrencilere başarılar diledi. Sivas Belediyesi ile Milli Eğitim Müdürlüğümüz arasındaki işbirliğine dikkat çeken Özaydın, Sivas Belediyesi olarak Başkan Sami Aydın’ın takdirleri ile yarışmada dereceye girecek olan öğrencileri ödüllendireceklerini söyledi. Özaydın, “Mutlaka bu yarışmanın bir kazananı olacak. Ancak, mühim olan bu yarışmaya katılmaktır. Ben o nedenle yarışmaya katılan bütün öğrencilerimizi tebrik ediyor, onları hazırlayan tüm öğretmenlerimize, bu organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” İfadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından 32 okul arasında çeyrek final heyecanı yaşandı. Öğrenciler, Matematik, Türkçe, Sosyal Bilgiler, Fen ve Teknoloji, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi ve İngilizce derslerinden 5-6 ve 7. Sınıf müfredatını kapsayan 18 sorunun yöneltildiği çeyrek final yarışması yarın sona erecek. Burada başarılı olan 10 okul 17 Nisan’da gerçekleştirilecek yarı final yarışmasında finale kalabilmek için mücadele edecek.

Bu sayfada yer alan bilgiler https://sivas.meb.gov.tr/www/milli-egitim-mudurlugumuzce-duzenlenen-kadi-burhaneddin-ogrenci-meclisleri-ortaokullar-arasi-bilgi-yarismasinda-ceyrek-final-yarismalari-basladi/icerik/2545 adresinden otomatik olarak çekilmektedir. Alo Sivas sitesi içeriklere herhangi bir müdahalede bulunmamaktadır. İçerik alınırken yazılım yanlış alanları algılayarak alakasız içerik çekebilir. Bu nedenle detayları kaynak linkten okuyabilirsiniz.